• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Krośnie

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Krośnie

PUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH

Od 1 lipca 2020 r. przy Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów funkcjonuje nowy Punkt Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych. Zastąpił on dotychczas istniejący Gminny Punkt Odbioru Odpadów. Zadaniem nowego PSZOK-u jest odbiór wyselekcjonowanych odpadów, które powstają w gospodarstwach domowych mieszkańców Krosna. Obiekt jest zorganizowany tak, by zachęcać mieszkańców do idei segregowania odpadów i właściwego z nimi postępowania. PSZOK umożliwia selektywne zbieranie ok. 20 różnych frakcji odpadów komunalnych, w tym m.in.: papier i tekturę, tworzywa sztuczne, metal, szkło, trawę, liście, gałęzie, odpady wielkogabarytowe, gruz budowlany, popiół, styropian, wełnę mineralną, opony, zużyte baterie i akumulatory, oleje odpadowe, opakowania po farbach oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Jest to obiekt nowoczesny, a zarazem przyjazny mieszkańcom i środowisku. Dedykowana mu instalacja fotowoltaiczna o mocy ok. 13 kW w znacznej mierze zapewnia energię elektryczną na jego funkcjonowanie. Praca PSZOK-u zorganizowana jest tak, by spełniał on nie tylko funkcje użytkowe, ale też był wygodny i dostępny dla mieszkańców.

W ramach PSZOK prowadzone i mocno promowane są działania związane z recyklingiem, poprawną segregacją odpadów, a także zmierzające do ponownego wykorzystywania przedmiotów i rzeczy posiadających wartość użytkową. Na terenie obiektu powstała tzw. ścieżka edukacyjna, która ma pełnić funkcję informacyjno-edukacyjną o tematyce gospodarki odpadami. W planach Spółki jest utworzenie tzw. strefy napraw i wydawania rzeczy oraz strony internetowej, na której umieszczane będą zdjęcia rzeczy do ponownego wykorzystania.

GODZINY OTWARCIA PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH
– w okresie wiosenno-letnim, tj. od 1 kwietnia do 30 listopada
poniedziałek – w godz. 9.00-19.00
wtorek – w godz. 9.00-19.00
środa – w godz. 9.00-19.00
czwartek – nieczynne
piątek – w godz. 9.00-19.00
sobota – w godz. 8.00-14.00

– w okresie jesienno-zimowym, tj. od 1 grudnia do 31 marca
poniedziałek – w godz. 11.00-18.00
wtorek – nieczynne
środa – w godz. 11.00-18.00
czwartek – nieczynne
piątek – w godz. 11.00-18.00
sobota – nieczynne

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

tel. 13 47 481 24

Kamera PSZOK