• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Edukacja ekologiczna

Edukacja ekologiczna

 

EDUKACJA EKOLOGICZNA

Regionalne Centrum Odzysku Odpadów od lat promuje edukację ekologiczną w zakresie segregacji i recyklingu surowców wtórnych poprzez organizację różnego rodzaju akcji, prelekcji i konkursów o charakterze proekologicznym. Na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w 2020 r. powstała nowoczesna, interaktywna ścieżka edukacyjna, która jest miejscem dedykowanym do plenerowych lekcji oraz warsztatów z ekologii i poprawnej segregacji odpadów dla dzieci i młodzieży z krośnieńskich szkół oraz przedszkoli. Jej bohater Szklik uczy zasad segregacji oraz wyjaśnia, w jaki sposób segregacja wpływa na nasze codzienne życie. Edukacja ekologiczna promowana przez Regionalne Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie ukierunkowana jest na aktywne działania uświadamiające i zachęcające do poprawnego segregowania odpadów, dawania „drugiego życia” zużytym rzeczom i bycia „Eko”.

Zgłoszenia na zajęcia plenerowe organizowane na edukacyjnej ścieżce ekologicznej przyjmowane są pod numerem tel. 13 474 81 26  oraz pośrednictwem e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przed wysłaniem zgłoszenia należy zapoznać się z zamieszczonym poniżej regulaminem oraz wypełnić kartę zgłoszenia i oświadczenie.

1. Regulamin korzystania ze ścieżki edukacyjnej przy PSZOK w Krośnie

2. Karta zgłoszenia

3. Oświadczenie opiekuna grupy

 

 


© MPGK 2023