• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności


Współpraca Gminy Krosno i Gminy Iwonicz-Zdrój

Gminy  Krosno i Iwonicz-Zdrój 21 stycznia 2009r. zawarły porozumienie w sprawie wspólnej realizacji inwestycji w zakresie rozdziału kanalizacji ogólnospławnej.

Inwestycja będąca przedmiotem Porozumienia realizowana będzie na terenie Gminy Iwonicz-Zdrój, a jej przedmiot obejmuje w szczególności budowę i modernizację sieci kanalizacji sanitarnej oraz modernizację głównych kolektorów tej kanalizacji. Realizatorem  przedsięwzięcia będzie  MPGK Krosno Spółka z o.o.
Inwestycja realizowana na terenie Gminy Iwonicz-Zdrój polega na budowie i modernizacji kanalizacji sanitarnej, jak również na budowie kanalizacji deszczowej. Kanalizacje te mają zastąpić dotychczas funkcjonującą kanalizację ogólnospławną przyjmującą zarówno ścieki sanitarne, jak i deszczówkę.
W tym miejscu podkreślić trzeba, iż woda opadowa z chwilą jej wprowadzenia do kanalizacji sanitarnej uzyskuje status ścieków komunalnych, a w związku z tym jej oczyszczenie wiąże się z koniecznością przeprowadzenia takich samych procesów technologicznych, jak w przypadku oczyszczania ścieków sanitarnych.
W ramach tej inwestycji po wybudowaniu nowej kanalizacji sanitarnej ścieki z terenu gminy Iwonicz-Zdrój  będą skierowane do oczyszczalni ścieków w Krośnie co wpłynie na zwiększenie stopnia jej wykorzystania i tym samym poprawi efektywność ekonomiczną jej funkcjonowania.
Inwestycja ta będzie realizowana w ramach programu " Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej miasta Krosna - I etap". W ramach tego programu zrealizowane będą przez MPGK Krosno inwestycje z zakresu infrastruktury wodno kanalizacyjnej na terenie Krosna.
Wartość całego programu wynosi  96 mln zł, a wartość samej inwestycji na terenie Gminy Iwonicz Zdrój wynosi ok. 11 mln zł.
Spółka ubiega się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej do całego projektu
" Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej miasta Krosna - I etap". Współpraca Gminy Krosno i Gminy Iwonicz zwiększa szansę na uzyskanie  dotacji.

 

Warto odwiedzić