• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności


KROEKO – nowa spółka, nowe perspektywy!

W dniu 31.12.2008r. rozpoczęła swoją działalność firma pod nazwą Centrum Usług Komunalnych KROeko Sp. z o.o.

Spółka powstała z wydzielenia ze struktur Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci Oddziału Usług Komunalnych. Spółka prowadzi działalność w zakresie odbioru odpadów komunalnych, utrzymania czystości, remontów dróg, mostów i chodników, a także utrzymania zieleni miejskiej.
Siedziba Spółki mieści się w Krośnie przy ulicy Fredry 1. Co ważne dla klientów korzystających dotychczas z usług MPGK w zakresie wywozu odpadów: wszystkie sprawy z tym związane mogą nadal załatwiać w Biurze Obsługi Klienta, jak również płatności mogą realizować w kasach Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. 
 Koncepcja zmiany w zasadach funkcjonowania i zarządzania Spółkami Gminy Krosno powstała jeszcze w 2004 roku. Właśnie ta koncepcja zakładała utworzenie spółki poprzez wydzielenie ze struktury MPGK działalności prowadzonej wówczas przez  Zakład Oczyszczania Miasta.
Sytuacja Spółki w zakresie działalności prowadzonych przez ówczesny ZOM była bardzo trudna. Spółka dysponowała jedynie przestarzałym i wyeksploatowanym sprzętem i notowała znaczące straty na tej działalności. Stanęliśmy więc przed koniecznością podjęcia decyzji czy próbować restrukturyzować tę działalność czy też ją zlikwidować. Postanowiliśmy jednak spróbować ją zrestrukturyzować i z punktu widzenia dnia dzisiejszego można stwierdzić, że była to słuszna decyzjapowiedział Prezes Zarządu MPGK Janusz Fic.
Na przestrzeni ostatnich kilku lat podjęte zostało szereg działań organizacyjnych i marketingowych, które miały na celu podnoszenie jakości i standardów świadczonych usług jak również poprawę wyników ekonomicznych. Na terenie Krosna wprowadzono selektywna zbiórkę odpadów komunalnych. Spółka sporo również zainwestowała w nowy sprzęt. Wszystkie te działania podejmowane były po to aby nowa spółka po jej utworzeniu miała mocne fundamenty jej dalszego funkcjonowania.
Dla nowej Spółki mamy prostą strategię, Spółka ma się po prostu rozwijać. Chcielibyśmy konsolidować podmioty prowadzące pokrewną działalność będące własnością innych samorządów i w ten sposób zwiększać obszar działania. Nie wykluczamy przyjęcia do Spółki nowych wspólników, których poszukiwać będziemy właśnie wśród innych Samorządów. Takich możliwości nie mieliśmy gdy działalność ta nie była prowadzona przez wyodrębnioną Spółkę. Powadzenie tej strategii nie zależy jednak już tylko od nas ale również od woli naszych ewentualnych partnerówpowiedział Janusz Fic.
Głównym udziałowcem, który posiada 100% udziałów w Spółce Kroeko jest MPGK Krosno Sp. z o.o. Zarząd Spółki Kroeko wywodzi się z dotychczasowych pracowników MPGK i składa się z dwóch osób.
Prezesem Zarządu jest Pan Zygmunt Potopianek zatrudniony dotychczas w MPGK jako główny specjalista do spraw operacyjnych i logistyki, natomiast Członkiem Zarządu jest Pani Agnieszka Migiel zatrudniona dotychczas jako główny księgowy Oddziału Usług Komunalnych.
Utworzenie nowej Spółki zbiegło się ze znacznym wzrostem opłat za wywóz odpadów komunalnych.
Wzrostu opłat za wywóz odpadów nie należy łączyć z powstaniem nowej Spółki. Przy jej tworzeniu dbaliśmy o to aby koszty jej funkcjonowania nie wzrosły w sposób nieuzasadniony. Głównym powodem wzrostu cen za wywóz odpadów komunalnych jest wzrost kosztów ich utylizacjipowiedział Janusz Fic.


Warto odwiedzić