• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności


„Bliżej Środowiska z Firmą Bliską Środowisku - Kolejny certyfikat dla MPGK za dbanie o środowisko"

Uroczysta gala ogólnopolskiego konkursu "Firma Bliska Środowisku" i "Gmina Bliska Środowisku", odbyła się 12 marca 2009 w Galerii Porczyńskich w Warszawie.

Był to już trzeci finał Konkursu „Firma Bliska Środowisku”, podczas którego wyłonieni przez Kapitułę Konkursu laureaci, zostali  uhonorowani certyfikatami i wyróżnieniami. Wśród nagrodzonych tym zaszczytnym tytułem  znalazła się również i nasza firma. W trakcie uroczystości zostały przyznane nagrody „Ekostrateg” – to wyróżnienia dla firm, które po raz trzeci uzyskały certyfikat w ogólnopolskiej edycji konkursu. W tym roku podczas gali  po raz pierwszy została  rozstrzygnięta pierwsza edycja Konkursu „Gmina Bliska Środowisku”, która ma na celu wyłonienie i wyróżnienie tych gmin, które w aktywny sposób realizują zadania dotyczące ochrony środowiska i budują długoterminowa wartość całej gminy poprzez inwestowanie w działalność ekologiczną. Program „ Firma Bliska Środowisku ” ma na celu pomóc przedsiębiorcom w procesie proekologicznego zarządzania i wskazywać możliwości czerpania z tych wysiłków korzyści. Ma na celu zbudować centrum praktycznej i teoretycznej wiedzy ekologicznej przydatnej przedsiębiorcom zarówno w bieżącym prowadzeniu firm jak i wykreowaniu ich pozytywnego ekowizerunku.  Korzyści  płynące z uczestnictwa w programie „Firma Bliska Środowisku” to promocja i rozwój wiedzy ekologicznej wśród przedsiębiorstw. Wskazywanie przedsiębiorcom najlepszych i najnowocześniejszych rozwiązań zarówno technicznych jak i organizacyjnych w ochronie środowiska. Pomoc prawna i zarządcza w realizacji strategii ekologicznych.
Organizatorem programu było Europejskie Forum Odpowiedzialności Ekologicznej, Stowarzyszenie, którego celem jest promowanie w Polsce zasad społecznej odpowiedzialności biznesu (Corporate Social Responsibility), a w szczególności promocja na rzecz jakości środowiska naturalnego.

Patronat honorowy nad konkursem sprawował  Minister  Środowiska.

1976166889892932116


Warto odwiedzić