• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności


Wyróżnienie dla MPGK Krosno w konkursie "Czysta woda dla Polski"

26 maja br. podczas wielkiej gali branży wodociągowo-kanalizacyjnej w  Bydgoszczy,

w Filharmonii Pomorskiej odbyła się uroczystość wręczenia statuetek i dyplomów w I ogólnopolskim konkursie „Czysta woda dla Polski”. Była to I edycja prestiżowego konkursu organizowanego przez Izbę Gospodarczą Wodociągi Polskie”. Podczas gali wyłonieni przez Kapitułę Konkursu laureaci, zostali nagrodzeni dyplomami i wyróżnieniami. Wśród nagrodzonych tym zaszczytnym tytułem znalazła się również i nasza firma. Eksperci w dziedzinie technologii obróbki wody, zatrudnieni przez Kapitułę, dokonali dla niej wyboru spośród 360 firm z Polski i z zagranicy, tych najlepszych firm, które wykazały swoje najbardziej innowacyjne rozwiązania.
W konkursie tym zostaliśmy wyróżnieni za nowoczesną technologię koagulacji wody w Zakładzie Uzdatniania Wody w Iskrzyni, która jest podstawowym elementem w procesie technologicznym oczyszczania wód powierzchniowych.
Technologia stosowana powszechnie opiera się o zastosowanie mieszania mechanicznego co jest związane z dużym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W przypadku ZUW Iskrzynia zastosowano nowatorskie rozwiązanie – rozpylanie cieczy w cieczy. Dało to doskonały efekt wymieszania oraz pozwoliło na dużą oszczędność energii. Drugim warunkiem jest dobór odpowiedniego koagulantu do danej wody. W przypadku ZUW Iskrzynia najprostsze efekty jakościowe osiągnięto po zastosowaniu PAX-XL-10 powiedział pan Adam Turek Kierownik ZUW Iskrzynia.
Konkurs skierowany był do podmiotów prawnych i osób fizycznych, które zrealizowały działania zmierzające do zmniejszenia ilości substancji szkodliwych dla środowiska, bądź uzyskały poprawę jakości wody przez nowatorskie wdrożenia.
Celem konkursu było przede wszystkim propagowanie najlepszych rozwiązań technologicznych i technicznych w zakresie uzdatniania wody, oczyszczania ścieków i ochrony wód z zastosowaniem metod fizyko-chemicznych.
 Patronat nad I edycją konkursu sprawowali:  Ministerstwo Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Polska Izba Ekologii oraz Związek Miast Polskich.


Warto odwiedzić