• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności


Drużyna z MPGK w Krośnie Sp. z o.o. Drużynowym W-ce Mistrzem w Szachach Pracowników Firm Wodociągowych i Kanalizacyjnych

Chwila namysłu… i ruch. W tej grze niezbędny jest spokój i zdolność koncentracji.

Chodzi oczywiście o szachy. Uczą jak walczyć, jak iść na kompromis, jak się wycofać, by potem ruszyć do ataku. To królewska gra przeznaczona dla wszystkich, bez względu na wiek czy też płeć.
16 października br. odbyły się I Mistrzostwa Polski w Szachach Pracowników Firm Wodociągowych i Kanalizacyjnych zorganizowane przez RPWiK w Katowicach.
Udział wzięło  26 graczy z 11 przedsiębiorstw  wodociągowych i kanalizacyjnych. Rozgrywki trwały do niedzieli 18 października. MPGK Krosno Sp. z o. o. w  Mistrzostwach reprezentowali:  Hubert Wojtynkiewicz, Leon Kłodnicki i Zbigniew Dubis.
W kategorii drużynowej „nasza drużyna” wywalczyła II miejsce, w  kategorii indywidualnej  Leon Kłodnicki uplasował się na 5-tym miejscu, a Hubert Wojtynkiewicz zajął  9 miejsce. W trakcie tej imprezy  została rozegrana Symultana alternatywna przez małżeństwo Monikę i Bartosza Soćko.
 W symultanie przeciwko dwójce arcymistrzów zagrało 46 osób. Trzem zawodnikom udało się pokonać arcymistrzów. Wśród nich znalazł się również przedstawiciel MPGK Krosno Sp. z o.o. pan Leon Kłodnicki.
Jak mówi na arcymistrzów trzeba mieć sposób „ Moja gra polegała na tym, żeby szybko zejść z teorii, oczywiście to jest kosztem gorszej pozycji, bo teoria wskazuje najsilniejsze posunięcia. Ale to mi daje przewagę taką, że ci symultaniści za każdym razem nie wykonują ruchów automatycznie, tylko muszą myśleć” - powiedział Leon Kłodnicki pracownik MPGK Krosno Sp. z o.o.

Klasyfikacja drużynowa                                                
1. SPGK Sp. z o.o. Sanok
2. MPGK  Krosno Sp. z o.o.  
3. ZWiK Sp. z o.o. Łódź 

Klasyfikacja indywidualna
1.
Marek Zychowski -Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A 
2. Marek Bitman - Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Knurowie
3. Piotr Biodrowicz  - Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Sanoku
………
5. Leon Kłodnicki - Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Krośnie
............
9. Hubert Wojtynkiewicz - Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Krośnie
............


Warto odwiedzić