• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności


Krośnieński Holding Komunalny z tytułem Lidera Transformacji Energetycznej

Jest nam niezmiennie miło poinformować, że Krośnieński Holding Komunalny został uhonorowany prestiżową nagrodą i tytułem Lidera Transformacji Energetycznej 2024 za projekt „Budowa efektywnego systemu ciepłowniczego Krosna – od węgla przez biomasę po energię cieplną z odpadów”.

Nagroda i tytuł Lidera Transformacji Energetycznej 2024, którą podczas Polskiego Kongresu Klimatycznego odebrał prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego – Janusz Fic, jest dużym wyróżnieniem dla naszej spółki i potwierdzeniem dobrego kierunku jej rozwoju poprzez dążenie do zrównoważonej przyszłości energetycznej.

Miano Lidera Transformacji Energetycznej spółka otrzymała za całokształt działań i projektów związanych z dekarbonizacją krośnieńskiej elektrociepłowni i z jej transformacją energetyczną, czyli za budowę efektywnego systemu ciepłowniczego. Docenione zostały też inwestycje Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego związane z dążeniem spółki do samowystarczalności energetycznej, dzięki którym w 2023 r. produkcja energii elektrycznej w spółce wzrosła o 5,3% w porównaniu do 2022 roku i była większa niż jej zużycie.

Transformacja energetyczna, samowystarczalność energetyczna, zielona transformacja to bardzo istotne zagadnienia i kierunki rozwoju dla naszej spółki, zarówno jeżeli chodzi o zadania już zrealizowane, jak i o plany na przyszłość – mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego. – Otrzymana nagroda i tytuł Lidera Transformacji Energetycznej jest dla nas dużym wyróżnieniem, za które dziękuję organizatorom Polskiego Kongresu Klimatycznego, ale też i pracownikom spółki, których zaangażowanie w proces transformacji jest ważnym elementem tego sukcesu – dodaje Janusz Fic.


Warto odwiedzić