• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności


Kolejny ”elektryk” we flocie Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego

Krośnieński Holding Komunalny zainwestował w zakup kolejnego samochodu elektrycznego. Tym razem jest to auto dostawcze Opel Vivaro-e z akumulatorem 50 kWh, o mocy 136 KM. Samochód wykorzystywany jest do jazdy lokalnej, a ładowany jest energią wyprodukowaną w instalacjach prądotwórczych należących do Spółki.

Nowy samochód we flocie Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego to pojazd z napędem w 100% elektrycznym, czyli auto zeroemisyjne, które podczas jazdy nie emituje hałasu. Przy pełnym naładowaniu jego maksymalny zasięg wynosi do 230 km.

Flota naszej Spółki wzbogaciła się o kolejny, piąty już samochód elektryczny. Sukcesywnie modernizujemy nasz tabor samochodowy i stawiamy przy tym na elektromobilność – mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Zakup kolejnego auta elektrycznego wpisuje się w proekologiczne działania Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego, który od kilkunastu lat inwestuje w budowę własnych instalacji prądotwórczych i tzw. zieloną energię. Spółka posiada aktualnie 17 instalacji prądotwórczych o mocy ponad 3500 kW, a w ostatnim czasie udostępniła ogólnodostępną stację EV przy ul. A. Fredry.

Część osób bardzo sceptycznie podchodzi do pojazdów elektrycznych z uwagi na ich ograniczone zasięgi, jednak w naszym przypadku sprawdzają się one bardzo dobrze, gdyż samochody te wykorzystujemy głównie do jazdy lokalnej i ładujemy je własną energią, co wpływa na obniżkę kosztów – wyjaśnia prezes Janusz Fic.

Koszt zakupu dostawczego auta elektrycznego dla Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego to ok. 136 tys. zł (netto), jednak Spółka zamierza wnioskować do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie o dofinansowanie w ramach projektu „Mój elektryk”.

 


Warto odwiedzić