• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności


Krośnieński Holding Komunalny uruchomił stację ładowania aut elektrycznych

Na parkingu Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego, przy ul. Fredry 12, uruchomiona została ogólnodostępna stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Stacja EV ma moc 72 kW i wyposażona jest w dwa punkty ładowania. Jest to kolejny krok Spółki w kierunku promocji i rozwoju elektromobilności w mieście.

Stacja EV znajduje się bezpośrednio przy wjeździe na parking przy siedzibie Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego, w bliskim sąsiedztwie stacji benzynowej Grosar i tzw. zajezdni MKS. Na potrzeby stacji EV wydzielone zostały dwa przestronne miejsca postojowe, które są odpowiednio oznakowane, a tym samym zarezerwowane dla aut elektrycznych. Infrastrukturę stacji tworzą dwa stanowiska do ładowania, tzw. szybkie i wolne, o mocach 50 kW i 22 kW.

Lokalizacja naszej stacji ładowania samochodów elektrycznych nie jest przypadkowa. Ulica Fredry łączy się z ulicą Żółkiewskiego, która jest drogą wylotową z Krosna w kierunku Korczyny, Lutczy i stolicy naszego województwa – Rzeszowa. Poza tym stacja EV znajduje się w sąsiedztwie stacji paliw, w niedalekiej odległości od krośnieńskiego rynku, a także innych ważnych punktów handlowych. Myślę, że jej lokalizacja jest dogodna i znajdzie zainteresowanie wśród posiadaczy samochodów elektrycznych – mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Stacja EV przy ul. A. Fredry 12 jest ogólnodostępna, mogą z niej korzystać wszyscy posiadacze i użytkownicy samochodów elektrycznych, mieszkańcy Krosna i okolic, ale też turyści i przejezdni. Stacja działa na zasadach komercyjnych, to znaczy, jest obsługiwana przez aplikację EQUAY oraz przy pomocy karty RFID, dostępnej dla klientów, po założeniu konta na equay.pl.

Cennik obowiązujący na stacji zatwierdzony jest uchwałą Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego i wynosi: 1,90 zł brutto/kWh przy ładowaniu wolnym (AC) oraz 2,70 zł brutto/kWh przy ładowaniu szybkim (DC). Dodatkowo doliczana jest tzw. opłata parkingowa za czas ładowania w wysokości 0,40 zł brutto/minuta, przy czym opłata ta jest naliczana dopiero po przekroczeniu określonego czasu postoju i ładowania. W przypadku ładowania wolnego (AC) po 600 minutach od rozpoczęcia ładowania, a w przypadku ładowania szybkiego (DC) po 60 minutach od rozpoczęcia ładowania.

Myślę, że uruchomienie tej stacji jest kolejnym krokiem w rozwoju elektromobilności w naszej Spółce oraz mieście. Samochody elektryczne są coraz bardziej popularne. W Krośnie i powiecie krośnieńskim zarejestrowanych jest już blisko 120 takich aut – podkreśla prezes Janusz Fic.

Stacja powstała przy Krośnieńskim Holdingu Komunalnym będzie wykorzystywana również przez Spółkę, do ładowania  firmowych samochodów elektrycznych. W ten sposób Krośnieński Holding Komunalny chce jeszcze lepiej zoptymalizować produkcję i zużycie własnej energii elektrycznej, maksymalnie wykorzystując nadwyżki energii elektrycznej na własne potrzeby.

Pojazdy elektryczne, w pewnym sensie, traktujemy w naszej Spółce jako „jeżdżące magazyny energii” i dlatego stację EV będziemy wykorzystywać również do ładowania naszych „elektryków”, zwłaszcza wtedy, kiedy mamy nadwyżkową własną energię. Posiadanie tego typu stacji pozwoli Spółce jeszcze lepiej zarządzać energią elektryczną, produkowaną na własne potrzeby – dodaje prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

***

Budowa stacji została dofinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach Programu 6.4 „Zeroemisyjny transport Wsparcie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych i infrastruktury tankowania wodoru” (stacje ładowania). Wartość inwestycji to 139.933,70 zł (netto), a wysokość dofinansowania w formie dotacji wyniosło 62.970,16 zł (netto), co stanowi 45% całego przedsięwzięcia.

 

 


Warto odwiedzić

Zgłoś awarię

994 - Całodobowe pogotowie wodociągowo-kanalizacyjne

Numer stacjonarny:
13 47 48 314

Zaloguj się do e-BOK

 

 

Logo KHK pion

Dane adresowe

Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.

ul. A. Fredry 12, 38-400 Krosno

tel: 13 474 84 00
       13 474 83 20

fax: 13 474 86 20

email: poczta@khk.krosno.pl

Inspektor ochrony danych:

Karol Franus

IOD@khk.krosno.pl

Biuro Obsługi Klienta

Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.

ul. A. Fredry 12, 38-400 Krosno

Godziny pracy:

poniedziałek 7:00-17:00,
wtorek-piątek: 7:00 -16:00,
soboty, niedziele: nieczynne

tel: 13 474 83 16
       13 474 83 60
      
785 008 316

email: bok@khk.krosno.pl

eKrosno

Strona przygotowana w ramach projektu pn. „Zaangażowani w eKrosno – Inteligentne rozwiązania systemów przetwarzania danych dla mieszkańców Krosna” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżet państwa.

Image
© MPGK 2023