• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności


Tytuł wicelidera przedsiębiorstw gospodarki komunalnej 2023 dla naszej spółki

Jest nam miło poinformować, że Krośnieński Holding Komunalny zajął II miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Miejskich Przedsiębiorstw Gospodarki Komunalnej 2023 i został wiceliderem wśród najlepszych przedsiębiorstw komunalnych w kraju.

Ogólnopolski Ranking Przedsiębiorstw Gospodarki Komunalnej, organizowany przez  Biznes Magazyn Strefa Gospodarki, wyłonił ścisłą czołówkę 10 najlepszych przedsiębiorstw komunalnych w kraju za rok 2023. Wśród nich znalazł się Krośnieński Holding Komunalny, który zajął II miejsce w rankingu, obok MPGK w Katowicach.

Nasza Spółka po raz trzeci z rzędu znalazła się w gronie laureatów rankingu, ponownie ustępując tylko Miejskiemu Przedsiębiorstwu Oczyszczania w m. st. Warszawie Sp. z o.o.

– Ten wynik traktujemy jako duże wyróżnienie dla Spółki oraz potwierdzenie, że mamy dobrą strategię w zakresie prowadzonych działalności komunalnych – komentuje wynik Janusz Fic, prezes zarządu Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Kapituła rankingu bardzo wysoko oceniała działalność Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego i inwestycje realizowane przez Spółkę, a przede wszystkim zintegrowane podejście do gospodarki komunalnej.

Jesteśmy Spółką nastawioną na ciągły rozwój, podnoszenie standardu świadczonych usług oraz wdrażanie rozwiązań związanych z Gospodarką o obiegu zamkniętym – mówi prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego. – Myślę, że dzięki temu, że działamy kompleksowo, stawiamy na integrację i współpracę okolicznych samorządów, z powodzeniem realizujemy naprawdę duże i potrzebne inwestycje, które wpływają korzystnie na życie mieszkańców naszego regionu, a także na poprawę i ochronę naszego środowiska naturalnego – dodaje prezes Janusz Fic.

Strategia funkcjonowania i rozwoju Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego oparta jest na realizacji kompleksowych działań i projektów inwestycyjnych, które bazują na synergii między prowadzonymi działalnościami. Przykładem jest wielozadaniowy i wieloetapowy projekt odpadowo-energetyczny, realizowany przez Spółkę pod nazwą „Zintegrowany system gospodarki odpadowo-energetycznej w Regionie Południowym województwa podkarpackiego”. Projekt ten bazuje na współpracy 28 samorządów, a jego celem jest efektywne zagospodarowanie odpadów komunalnych oraz odzysk energii z pozostałości z sortowania odpadów poprzez ich termiczne przekształcenie, a następnie wykorzystanie w skojarzonej produkcji energii cieplnej i energii elektrycznej.

Tytuł wicelidera przedsiębiorstw komunalnych w kraju jest wyróżnieniem dla Spółki, ale też dla jej pracowników, dla zespół ludzi, który pracuje nad strategiami, inwestycjami i bieżącym funkcjonowaniem przedsiębiorstwa. Dla członków całego zespołu, dla kierownictwa, a w szczególności dla Pani Doroty Kornasiewicz – kierownik Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie, należą się szczególne podziękowania i gratulacje na wzorową pracę, za zaangażowanie i kompetencje – podkreśla prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

 

SKM C335123090410470


Warto odwiedzić