• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności


Przedstawiciele preszowskiego zakładu komunalnego z wizytą w RCO

Delegacja z zakładu Techniczne służby miasta Preszowa przyjechała do Krosna, aby spotkać się z zarządem naszej spółki, zobaczyć jak funkcjonuje Regionalne Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie oraz poznać cały system odpadowo-energetyczny naszej Spółki. Działalność krośnieńskiej instalacji znana jest Słowakom m.in. z targów i konferencji branżowych.


Przedstawiciele słowackiego zakładu komunalnego przygotowują się do budowy instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych na potrzeby miasta Preszowa. Przed rozpoczęciem inwestycji chcą zapoznać się z technologiami wdrożonymi przez Krośnieński Holding Komunalny w Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów i skorzystać z dobrych wzorców oraz sprawdzonych rozwiązań.

Zajmujemy się zagospodarowaniem odpadów powstających na terenie Preszowa, ich odbiorem, transportem i unieszkodliwianiem, a teraz chcemy budować linię do sortowania odpadów, linię mechaniczno-biologiczną. Na targach branżowych w Kielcach poznaliśmy działalność krośnieńskiej spółki i zdecydowaliśmy się na wizytę w Krośnie, bo widzieliśmy, że tutaj to wszystko jest bardzo dobrze zorganizowane i bardzo dobrze funkcjonuje – powiedział Milan Toth, prezes zarządu i dyrektor wykonawczy zakładu Technicznego służby miasta Preszowa.

Goście ze Słowacji spotkali się z prezesem Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego – Januszem Ficem oraz z kierowniczką Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów – Dorotą Kornasiewicz, a także zwiedzili krośnieńską instalację przetwarzania odpadów komunalnych, w tym m.in. instalację mechaniczną i biologiczną część instalacji. Zobaczyli  również w jaki sposób odpady są w Krośnie segregowane, przetwarzane i przygotowywane do recyklingu oraz ponownego użycia.


Warto odwiedzić