• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności


Postępują prace na budowie Bloku Energetycznego

Budowa Bloku Energetycznego, w którym paliwem będą pozostałości z sortowania odpadów, idzie pełną parą. Ku końcowi zmierzają prace ziemne, zakończono roboty związane m.in. z wykonaniem fundamentów pod halę technologiczną, kocioł. W tym tygodniu rozpoczął się montaż głównej konstrukcji obiektu

Budowa Bloku Energetycznego, realizowana przez Krośnieński Holding Komunalny, rozpoczęła się w grudniu ub. roku. Wykonawcą inwestycji jest polsko-francuskie konsorcjum firm Instal Warszawa i TIRU PAPREC ENERGIES. Prace budowlane idą zgodnie z harmonogramem, a ich efekty są już widoczne na zewnątrz.

Zakończone zostały prace żelbetowe w części obiektu hali wyładunkowo-magazynowej, tzw. bunkry, oraz kotłowej. Wykonaliśmy większość zasypek fundamentów i kończymy prace żelbetowe dla części fundamentu pieca oraz fundamentów hali turbogeneratora – wylicza Eliasz Boruń, kierownik budowy z Instal Warszawa.

Aktualnie trwa kompletowanie urządzeń i maszyn, z których część w połowie wakacji ma już trafić na plac budowy, a także projektowanie suwnicy wraz z chwytakiem. Test FAT przeszedł alternator, który po odbiorze również trafi na teren inwestycji.

Od kilku dni prowadzone są prace przy montażu głównej konstrukcji bloku. Stawiamy aktualnie 22-metrowe słupy żelbetowe, które stanowią podstawę głównej konstrukcji. Za około 2 tygodnie i ten etap budowy powinno udać się nam zakończyć – mówi Eliasz Boruń.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z budowy…

 


Warto odwiedzić