• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-BOK     Przetargi bip

Aktualności


PODSUMOWANIE ROKU 2021 – najważniejsze inwestycje i projekty Spółki

– Zakończenie modernizacji i rozbudowy instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych w Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie.

Trwająca blisko cztery lata modernizacja i rozbudowa instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych kosztowała ponad 105 mln zł i została zrealizowana na potrzeby miasta Krosna oraz 27 okolicznych gmin.

Efektem inwestycji jest nowoczesna, w dużej mierze zautomatyzowana oraz neutralna dla otoczenia i środowiska instalacja odpadowa, wyposażona w profesjonalny sprzęt do jej obsługi. Przy instalacji powstał również przestronny i przyjazny mieszkańcom Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wraz ze ścieżką do edukacji ekologicznej i kącikiem rzeczy używanych. Powstała instalacja jest jedną  z najnowocześniejszych tego typu instalacji w kraju.

– Pozyskanie dofinansowania na budowę bloku energetycznego opalanego pozostałościami wytworzonymi z sortowania odpadów komunalnych i podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji.

Wybrany został wykonawca, który do 2024 r. wybuduje w Krośnie Blok Energetyczny opalany paliwem wytworzonym na bazie pozostałości z sortowania odpadów komunalnych. Umowa między Spółką a konsorcjum firm Instal Warszawa (lider) i Dalkia Wastenergy (partner) została podpisana 21 września 2021 r. w Krośnie. Inwestycja uzyskała ponad 111 mln zł dofinansowania z NFOŚiGW w Warszawie, w tym 50 mln zł w formie bezzwrotnej dotacji.

– Budowa nowej sieci ciepłowniczej na spółdzielczym os. Szczepanika w Krośnie.

Przy współpracy z Krośnieńską Spółdzielnią Mieszkaniową udało się Spółce zmodernizować i rozbudować dwa odcinki ciepłownicze o długości ponad 2,5 km. Do miejskiego systemu ciepłowniczego, zasilanego przez Elektrociepłownię Krosno, włączonych zostało 18 nowych obiektów, w tym budynki wielorodzinne – bloki przy ul. Krakowskiej, Magurów, Tysiąclecia i Wróblewskiego, budynki usługowo-handlowe (np. Pawilon Hermes) oraz Szkoła Podstawowa nr 10 im. kpt. S. Betleja.

– Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Krośnie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz korzystając z atrakcyjnych cen za wykonawstwo rozbudowana została sieć wodociągową i sieć kanalizacyjną na terenie Krosna, w tym na ulicach: Sikorskiego, Polnej, Klonowej, Ikara, Bieszczadzkiej, Popiełuszki, Kopalnianej oraz Kochanowskiego. Inwestycje te umożliwiają podłączenie do sieci nowych budynków, uzbrojenie działek pod przyszłą zabudowę, a także przejęcie ścieków z budynków, które do obecnej pory nie posiadały kanalizacji

– Modernizacja w Zakładzie Uzdatniania Wody „Wisłok” w Sieniawie – budowa dodatkowych komór filtracyjnych.

Rozbudowa systemu uzdatniania wody o trzy dodatkowe komory filtracyjne ma poprawić jakość dostarczanej do odbiorców wody oraz zwiększenie niezawodność pracy ujęcia. Dzięki tej inwestycji, przy zwiększonej produkcji wody na ujęciu w Sieniawie, możliwe będzie wydłużenie okresu filtracji wody, co w konsekwencji oznacza, że w woda dostarczana przez Wodociągi Krośnieńskie, która płynie w kranach odbiorców, będzie miała jeszcze lepszą jakość, lepszy smak i właściwości.

– Modernizacja Oczyszczalni Ścieków – większa stabilność jej pracy.

Prace inwestycyjne ukierunkowane zostały głównie na rozbudowę części biologicznej oczyszczalni ścieków oraz modernizację istniejących obiektów technologicznych w ciągu ściekowym. Dzięki tym inwestycjom ma być zapewniona stabilność pracy całej oczyszczalni oraz wymagany poziom parametrów technologicznych i środowiskowych.

– Budowa kolejnych instalacji fotowoltaicznych.

System obiektów prądotwórczych w Spółce został rozbudowany o 5 kolejnych instalacji fotowoltaicznych. Nowe instalacje powstały m.in. na zrekultywowanej części składowiska odpadów i na terenie ZUW „Wisłok” w Sieniawie, a w trakcie budowy są instalacje na dachu tzw. kompostowni, przy Oczyszczalni Ścieków oraz przy ujęciu wody w Sieniawie.

– Wdrożenie systemu do zdalnego odczytu wodomierzy.

Ponad 7,5 tys. gospodarstw indywidualnych, budynków wielorodzinnych, firm, instytucji oraz zakładów przemysłowych na terenie Krosna zostało wyposażonych w nakładki umożliwiające zdalny odczyt wodomierzy.

– Podpisanie umowy z KPU w Krośnie o współtworzeniu studiów dualnych o specjalności Gospodarka Obiegu Zamkniętego.

Krośnieński Holding Komunalny i Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie zawarły porozumienie o wspólnym prowadzeniu studiów dualnych na kierunku Inżynieria środowiska o specjalności – Gospodarka Obiegu Zamkniętego. Efektem tej współpracy ma być kształcenie wykwalifikowanych inżynierów o kompetencjach odpowiadających aktualnemu zapotrzebowaniu na rynku pracy w najbardziej perspektywicznych dziedzinach.

– Inauguracja kampanii – Krośniczanka. Czysta i zdrowa woda kranowa.

Krośnieński Holding Komunalny zainicjował akcję zachęcają mieszkańców Krosna i okolicznych gmin do picia wody z kranu. Woda produkowana przez Wodociągi Krośnieńskie została nazwana Krośniczanką.

*** Wartość nakładów inwestycyjnych Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego w roku 2021 to około 27 mln zł (netto).


Warto odwiedzić

Zgłoś awarię

994 - Całodobowe pogotowie wodociągowo-kanalizacyjne

Numery stacjonarne:

13 47 48 994
13 47 48 314

Zaloguj się do e-BOK

 

 

Logo KHK pion

Dane adresowe

Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.

ul. A. Fredry 12, 38-400 Krosno

tel: 13 474 84 00
       13 474 83 20

fax: 13 436 86 78

email: poczta@mpgk.krosno.pl

Biuro Obsługi Klienta

Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.

ul. A. Fredry 12, 38-400 Krosno

Godziny pracy:

poniedziałek 7:00-17:00,
wtorek-piątek: 7:00 -16:00,
soboty, niedziele: nieczynne

tel: 13 474 83 16
       13 474 83 60
      
785 008 316

email: bok@mpgk.krosno.pl

eKrosno

Strona przygotowana w ramach projektu pn. „Zaangażowani w eKrosno – Inteligentne rozwiązania systemów przetwarzania danych dla mieszkańców Krosna” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżet państwa.

Image
© MPGK 2022