x W naszym serwisie używamy plików typu cookie do celów m.in. statystycznych czy reklamowych. Przeglądarka jakiej używasz może zmienić ustawienia dotyczące cookies w każdym momencie. Więcej informacji znajdziesz w "Polityka bezpieczeństwa".
 

Ciekawe linki
2017-10-05

Modernizacja Zakładu Uzdatniania Wody w Szczepańcowej

W dniu 04.10.2017r. MPGK Krosno Sp. z o.o. podpisało ostatnią umowę w ramach Projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej miasta Krosna – II etap”. Podpisana umowa dotyczy rozbudowy i przebudowy (modernizacji) Zakładu Uzdatniania Wody w Szczepańcowej. Wykonawcą tego zadania będzie Inżynieria Rzeszów S.A. Wartość podpisanej umowy wynosi ponad 6 mln zł.

Inżyniera Rzeszów S.A. po raz kolejny w Krośnie
„Ochrona środowiska w sposób szczególny wpisuje się w działalność Firmy Inżynieria Rzeszów S.A. Realizujemy kompleksowo wszelkie inwestycje z zakresu szeroko pojętej ochrony środowiska. Dla Inżynierii Rzeszów S.A., dbałość o tą sferę życia jest szczególnie ważna, dlatego z dużym zaangażowaniem przystępujemy do kolejnej realizacji inwestycji dla MPGK Krosno Sp. z o.o. W ramach Projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej miasta Krosna – I etap” wykonaliśmy zadanie pod nazwą „Budowa suszarni słonecznej odwodnionych osadów ściekowych na Oczyszczalni Ścieków w Krośnie”. Obecnie przed nami duży zakres robót, który przeprowadzimy na czynnym ujęciu wody w okresie 15-stu miesięcy. Dołożymy wszelkich starań aby realizacja zadania nie zakłóciła pracy zakładu. Zapewniamy również, że nie będzie to odczuwalne przez odbiorców wody” – mówi Jeży Żyła Prezes Zarządu Inżynieria Rzeszów S.A.

Wszystkie prace na ZUW Szczepańcowa dotyczą gospodarki wodnej na terenie aglomeracji Krosno. Modernizacja ZUW Szczepańcowa pozwoli na zwiększenie efektywności energetycznej i oszczędności wody w procesie jej uzdatniania a co najważniejsze poprawę jej jakości.

Duże inwestycje w infrastrukturę wodociągową przy wsparciu Unii Europejskiej
„Modernizacja Zakładu Uzdatniania Wody w Szczepańcowej wpisuje się w wieloletni program inwestycyjny, który został rozpoczęty przez MPGK ponad dekadę temu. W ramach tego programu na inwestycje w infrastrukturę wodociągową wydano już kwotę ponad 50 milionów złotych. Znaczna część tych środków pochodziła z dotacji z Unii Europejskiej. Dzięki tym inwestycjom poprawimy jakość wody ale też efektywność i niezawodność całego systemu zaopatrzenia w wodę dla Miasta Krosna i okolicznych gmin” – mówi Piotr Przytocki, Prezydent Miasta Krosna.
W ramach realizowanego programu modernizacji infrastruktury wodociągowej przez krośnieńskie MPGK przy wsparciu środków zewnętrznych wykonano: modernizację Zakładu Uzdatniania Wody w Sieniawie oraz wybudowano magistralę wodociągową z Rymanowa do Iskrzyni.

„Modernizacja Zakładu Uzdatniania Wody w Szczepańcowej jest ostatnim elementem wieloletniego planu, który pozwoli na zoptymalizowanie zaopatrzenia w wodę z krośnieńskiego wodociągu dla obszaru zamieszkałego przez ponad sto tysięcy osób” – mówi Janusz Fic, Prezes Zarządu MPGK Krosno Sp. z o.o.

Modernizacji Zakładu Uzdatniania Wody w Szczepańcowej to bardzo ważna inwestycja dla naszego regionu co potwierdza fakt, że na jej realizację Spółka pozyskała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu pod nazwą „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej miasta Krosna – II etap”, w ramach działania 2.3 „Gospodarka wodno–ściekowa w aglomeracjach”, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Łączna wartość dofinansowania tego Projektu to kwota blisko 23 mln zł.

Portale społecznościowe

Centralne Laboratorium Wody i Ścieków

Live chat

 
Do góry Wstecz Strona główna 38-400 Krosno, ul. Fredry 12 Tel.: 13 436 83 11, 13 474 83 20 Fax: 13 436 86 78
© MPGK Krosno 2006 Realizacja: ideo Powered by CMS Edito