x W naszym serwisie używamy plików typu cookie do celów m.in. statystycznych czy reklamowych. Przeglądarka jakiej używasz może zmienić ustawienia dotyczące cookies w każdym momencie. Więcej informacji znajdziesz w "Polityka bezpieczeństwa".
 

Ciekawe linki
2021-05-07

MPGK ROZBUDOWUJE SIEĆ WODOCIĄGOWĄ I KANALIZACYJNĄ

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz korzystając z atrakcyjnych cen za wykonawstwo Krośnieński Holding Komunalny rozbudowuje sieć wodociągową i sieć kanalizacyjną na terenie Krosna. Inwestycje w tym zakresie prowadzone są już w kilku częściach miasta, np. przy ul. Kopalnianej, a kolejne czekają na rozpoczęcie. Ich wartość to ok. 2 miliony złotych.

W tegorocznym planie inwestycyjnym Spółki znalazły się zadania związane z rozbudową sieci wodociągowej i sieci kanalizacyjnej na terenie Krosna. Ponad 230-kilometrowa rozdzielcza sieć wodociągowa i ok. 170-kilometrowa rozdzielcza sieć kanalizacyjna zwiększą się o kolejne odcinki, które umożliwią podłączenie nowych budynków, uzbrojenie działek pod przyszłą zabudowę, a także przejmą ścieki z budynków, które do obecnej chwili nie posiadają kanalizacji i odprowadzają je do bezodpływowych zbiorników ścieków.

Realizowane i planowane do realizacji inwestycje wodociągowe i kanalizacyjne są odpowiedzią Spółki na zapotrzebowanie mieszkańców Krosna, prywatnych deweloperów, a przede wszystkim na rozwój miasta – mówi Marcin Kilar, kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Tylko w tym roku Spółka zrealizuje kilka istotnych zadań z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Nowa sieć wodociągowa będzie budowana m.in.: na ul. Sikorskiego (937 m), ul. Polnej (319 m), ul. Klonowej (1658 m), ul. Ikara (820 m), ul. Bieszczadzkiej (251 m) i ul. Popiełuszki (180,4 m), a sieć kanalizacyjna na ulicach: Kopalnianej – (etap I – 574 m;  etap II – 1223 m), Polnej (272 m), Ikara (384 m) oraz Kochanowskiego (222,25 m).
Dzięki tym inwestycjom możliwe będzie przyłączenie do rozbudowanej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, zarządzanej przez krośnieński Zakład Wodociągów i Kanalizacji, nowych budynków i projektowanych obiektów z różnych części miasta.

Zauważyliśmy, że ceny wykonawstwa za usługi wodociągowo-kanalizacyjne są znacząco niższe niż nasze szacunki czy ceny z poprzednich lat i postanowiliśmy wykorzystać tę okazję do realizacji naszych wcześniej przygotowanych projektów – wyjaśnia Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego. – Mimo wielu zadań inwestycyjnych realizowanych przez Spółkę, zweryfikowaliśmy nasze plany i postanowiliśmy skorzystać z okazji, aby po atrakcyjnych cenach zrealizować te inwestycje – dodaje prezes Holdingu.

Po zakończeniu zaplanowanej rozbudowy sieci wod.-kan. długość rozdzielczej sieci wodociągowej wzrośnie o ponad 4 km, a sieci kanalizacyjnej o blisko 2,7 km.

Portale społecznościowe

Centralne Laboratorium Wody i Ścieków

Live chat

 
Do góry Wstecz Strona główna 38-400 Krosno, ul. Fredry 12 Tel.: 13 436 83 11, 13 474 83 20 Fax: 13 436 86 78
© MPGK Krosno 2006 Realizacja: ideo Powered by CMS Edito