x W naszym serwisie używamy plików typu cookie do celów m.in. statystycznych czy reklamowych. Przeglądarka jakiej używasz może zmienić ustawienia dotyczące cookies w każdym momencie. Więcej informacji znajdziesz w "Polityka bezpieczeństwa".
 

Ciekawe linki
Dlaczego warto korzystać z ciepła z sieci?

      Drastyczne podwyżki cen gazu, jakie dotknęły i najprawdopodobniej jeszcze dotkną jego odbiorców, sprawiły, że korzystanie z energii cieplnej z sieci ciepłowniczej staje się korzystne nawet dla małych obiektów, jakimi są domy jednorodzinne. Szczególnie dotyczy to budynków zlokalizowanych  w sąsiedztwie istniejącej sieci ciepłowniczej. 

      Obecnie stosowane kompaktowe węzły cieplne są nowoczesnymi urządzeniami zapewniającymi wysoki komfort ich użytkowania zarówno dla potrzeb centralnego ogrzewania jaki ciepłej wody, pracujące w automatyce pogodowej (w zależnosci od temperatury zewnętrznej ustalana jest temperatura wody grzewczej) i z regulacją czasową (ogrzewanie w zadanych przedziałach czasowych).

       Pomieszczenia na węzły cieplne nie są obwarowane takimi wymogami jak w przypadku urządzeń na gaz tzn.: minimalne kubatury, wysokości pomieszczeń, wentylacja grawitacyjna i system kominowy. Kompaktowe węzły cieplne są też o wiele mniejsze gabarytowo od gazowych urządzeń grzewczych (kotły, podgrzewacze pojemnościowe )  przy czym ich cena jest niejednokrotnie niższa (zależna od stopnia wyposażenia ).

Nasza oferta

MPGK Krosno Sp. z o.o.- Oddział Energetyki Cieplnej  wytwarza energię cieplną  na potrzeby ogrzewania, przygotowania ciepłej wody i wentylacji. Poprzez miejską sieć ciepłowniczą  zlokalizowaną na terenie miasta Krosna dostarczamy wytworzone ciepło do budynków mieszkalnych, instytucji i obiektów handlowych.

Jeśli jeszcze nie jesteś naszym Klientem – zapraszamy do współpracy.

Ze swojej strony zobowiązujemy się do:

  • Wybudowania sieci cieplnej oraz doprowadzenia przyłącza do budynku;
  • Zakupu i montażu układu rozliczeniowo-pomiarowego;
  • Podłączenia węzła cieplnego do wybudowanej sieci cieplnej.

W zależności od zindywidualizowanej oferty koszt zakupu węzła jest poniesiony przez Klienta lub OEC. Ma to wpływ na koszt inwestycji, późniejszą  przynależność do grupy taryfowej oraz wysokość opłat za ciepło.

Aby skorzystać z naszej oferty wystarczy zwrócić się do nas z wnioskiem o warunki przyłączenia, podpisać umowę przyłączeniową  a w końcowym etapie umowę sprzedaży ciepła.

Szczegółowe informacje na temat  procesu przyłączania  znajdą Państwo poniżej.


I - Zapytaj o mozliwość przyłączenia

          Aby uzyskać informację o możliwość przyłączenia konkretnego obiektu do miejskiej sieci ciepłowniczej, należy zwrócić się z pisemnym lub telefonicznym zapytaniem :
Oddział Energetyki Cieplnej
ul. Sikorskiego 19
38-400 Krosno
tel.( 13) 47 48 266, (13) 43 221-93
email:

W przypadku pozytywnej oceny możliwości przyłączenia,  złożyć wniosek   o określenie warunków przyłączenia .

II - Złóż "Wniosek o określenie warunków przyłączenia do sieci węzła cieplnego"


         Wniosek o  przyłączenie budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej może złożyć każda osoba fizyczna lub prawna, posiadająca tytuł prawny do danego obiektu. Może to być zarówno właściciel obiektu, zarząd wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielnia mieszkaniowa. Informacje zawarte we wniosku będą nam niezbędne  do określenia i wydania warunków przyłączeniowych. 
Wzór wniosku jest dostępny na naszej stronie internetowej lub w siedzibie Oddziału Energetyki Cieplnej przy ul. Sikorskiego 19.

W przypadku problemów z wypełnieniem wniosku służymy swoją pomocą.

III - OEC Określi warunki przyłączenia oraz przedstawi wzór "Umowy przyłączeniowej"

        W terminie do 30 dni od złożenia kompletnego wniosku  określimy warunki przyłączenia węzła cieplnego do sieci ciepłowniczej i prześlemy Państwu  wraz  z projektem umowy o przyłączenie.
Po akceptacji warunków i projektu umowy następuje  podpisanie umowy  i  przystąpienie do realizacji inwestycji.

IV - Realizacja inwestycji

Po podpisaniu  umowy przystępujemy  do realizacji inwestycji w zakresie i terminach w niej określonych.

V - Odbiór końcowy inwestycji i podpisanie "Umowy sprzedaży ciepła"

         Ostatnim etapem procesu przyłączania budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej  jest odbiór końcowy inwestycji  i przekazanie do eksploatacji. 

 Aby mogli już Państwo korzystać z naszego ciepła konieczne będzie podpisanie „Umowy sprzedaży ciepła”, na podstawie której zobowiązujemy się dostarczać  ciepło w określonych ilościach i na określonych warunkach.


Zapraszamy do współpracy !

Portale społecznościowe

Adres OEC

Oddział Energetyki Cieplnej
Sikorskiego 19
38-400 Krosno
tel.
13 43 22 193,
13 47 48 276,
 

Centralne Laboratorium Wody i Ścieków

Live chat

 
Do góry Wstecz Strona główna 38-400 Krosno, ul. Fredry 12 Tel.: 13 436 83 11, 13 474 83 20 Fax: 13 436 86 78
© MPGK Krosno 2006 Realizacja: ideo Powered by CMS Edito