x W naszym serwisie używamy plików typu cookie do celów m.in. statystycznych czy reklamowych. Przeglądarka jakiej używasz może zmienić ustawienia dotyczące cookies w każdym momencie. Więcej informacji znajdziesz w "Polityka bezpieczeństwa".
 

Ciekawe linki
Centralna ciepła woda - bezpieczne rozwiązanie w Twoim domu

Oferta

Proponujemy Państwu zmianę dotychczasowego sposobu podgrzewania wody poprzez zastąpienie indywidualnych urządzeń do produkcji ciepłej wody ( np. podgrzewaczy gazowych lub elektrycznych) ciepłą wodą użytkową z miejskiej sieci ciepłowniczej. System „2 w 1” to nie tylko bezobsługowy, ekonomiczny system ciepłej wody i ogrzewania, ale gwarancja ciągłości i bezpieczeństwa dostaw.
To propozycja energooszczędnej technologii w Państwa domach.

Dla kogo?

Oferta skierowana jest do mieszkańców budynków wielorodzinnych na terenie miasta Krosna, którzy obecnie korzystają już z centralnego ogrzewania z miejskiej sieci ciepłowniczej.

Opis projektu

Projekt „Centralna ciepła woda” realizowany jest przez MPGK Krosno Sp. z o.o. przy współudziale Spółdzielni czy Wspólnot Mieszkaniowych , których mieszkańcy są zainteresowani ofertą.
Aby rozpocząć działania konieczne do rozpoczęcia wprowadzania centralnej ciepłej wody dla danej nieruchomości konieczne jest uzyskanie zgody większości mieszkańców, a następnie zgłoszenie budynku do projektu „Centralna ciepła woda”.

Realizacja projektu obejmuje m.in:

 • podłączenie modułu ciepłej wody użytkowej do istniejącego węzła c.o.;
 • wykonanie systemu pionów rozprowadzających wodę;
 • wykonanie przyłączy mieszkań do pionów c.c.w.;
 • indywidualne opomiarowanie;
 • całodobowy monitoring urządzeń w systemie telemetrii;
 • zabezpieczenie instalacji gazowej w miejscu zdemontowanego piecyka.

Rozpoczęcie projektu uruchamia procedurę poszukiwania najlepszych rozwiązań dopasowaną do specyfiki danego budynku, gromadzenia ofert, pozyskiwania funduszy, zawierania umów, projektowania i wykonawstwa inwestycji.

Dlaczego warto?

Zastosowanie kompleksowego układu ciepłej wody i ogrzewania z miejskiej sieci ciepłowniczej to doskonałe rozwiązanie dla klientów dla których priorytetem jest:

 1. Bezpieczeństwo - eliminujemy zagrożenia związane z zatruciem czadem (tlenkiem węgla), oraz zagrożenia związane z wybuchem czy pożarem ponieważ proces podgrzewania wody odbywa się z dala od mieszkań.
 2. Komfort i wygoda - temperatura krążącej w instalacji wody jest stała, co eliminuje oczekiwanie na ciepłą wodę. Dzięki temu, że urządzenia podgrzewające wodę znajdują się poza mieszkaniem,  zyskujemy dodatkową powierzchnię do zagospodarowania, poprawiamy estetykę mieszkania i podwyższamy jego standard.
 3. Niezawodność systemu, pewność dostaw - gwarancja nieprzerwanych dostaw zapewnia całoroczna, ciągła praca źródła ciepła oraz całodobowy monitoring.
 4. Ekologia – wytwarzamy ciepło z dala od miejsc zamieszkania, w źródle które spełnia restrykcyjne normy środowiskowe, dzięki czemu zmniejsza się emisja szkodliwych substancji w otoczeniu. Podstawowym paliwem do produkcji energii jest zrębka drzewna, dlatego korzystając z naszych usług zużywasz „zieloną energię”.
 5. Oszczędność – stabilne i przewidywalne ceny zatwierdzane są nie rzadziej niż raz na rok przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Eliminacja kosztów związanych z przeglądem indywidualnych podgrzewaczy wody.

Mieszkańcy miasta Krosna, którzy są zainteresowani powyższą ofertą, mogą złożyć deklarację Zarządcy swojego budynku. Następnie Zarządca, po uzyskaniu zgody większości mieszkańców zgłosi budynek do projektu „Centralna ciepła woda” uruchamiając tym samym proces inwestycyjny.


Wybierz bezpieczne rozwiązanie.
Zamień piecyk gazowy na centralną ciepłą wodę.


Kontakt :
Oddział Energetyki Cieplnej
Krosno, ul. Sikorskiego 19
Tel. (13) 43 221-93
Email: zec@mpgk.krosno.pl
www.ekrosno.pl

Portale społecznościowe

Centralne Laboratorium Wody i Ścieków

Live chat

 
Do góry Wstecz Strona główna 38-400 Krosno, ul. Fredry 12 Tel.: 13 436 83 11, 13 474 83 20 Fax: 13 436 86 78
© MPGK Krosno 2006 Realizacja: ideo Powered by CMS Edito