x W naszym serwisie używamy plików typu cookie do celów m.in. statystycznych czy reklamowych. Przeglądarka jakiej używasz może zmienić ustawienia dotyczące cookies w każdym momencie. Więcej informacji znajdziesz w "Polityka bezpieczeństwa".
 

Ciekawe linki
Wskaźniki

Wskaźniki efektywności energetycznej  dla sieci ciepłowniczej zasilanej z elektrociepłowni "Łężańska" .

Sezon grzewczy

Sezon grzewczy w Polsce trwa średnio 7 miesięcy, czyli ponad 200 dni w roku.Rozpoczyna się z chwilą nastania pierwszych chłodów i trwa aż do ich zakończenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Odbiorcy lub działający w ich imieniu Zarządcy sami decydują zarówno o rozpoczęciu, jak
i przerwaniu dostaw ciepła. Dlatego to od decyzji spółdzielni mieszkaniowych oraz właścicieli i administratorów budynków zależy, kiedy rozpocznie się ogrzewanie poszczególnych obiektów. Oddział Energetyki Cieplnej posiada pełna gotowość eksploatacyjną do rozpoczęcia sezonu grzewczego i dostarczania ciepła do budynków zasilanych z Ciepłowni "Łężańska". Prosimy o zgłaszanie potrzeby włączenia ogrzewania do administratora swojego bloku, który powiadomi nas o konieczności rozpoczęcia sezonu grzewczego.

Ponad 97% zasobów mieszkaniowych, które są ogrzewane przez OEC, jest wyposażonych w tzw. automatykę pogodową. Urządzenie steruje dostawami ciepła w zależności od temperatury zewnętrznej. Kiedy temperatura na zewnątrz budynku rośnie, automat zaczyna ograniczać ogrzewanie.

Biomasa zamiast węgla

        W celu ograniczenia negatywnych skutków oddziaływania naszej działalności na środowisko naturalne,a w szczególności zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, przedsiębiorstwo zleciło opracowanie studium wykonalności budowy układu skojarzonego do produkcji energii cieplnej i elektrycznej z wykorzystaniem biomasy.
Jednocześnie, w celu pozyskania funduszy na realizację powyższej inwestycji złożyło wniosek do Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy.

Wniosek MPGK Krosno Sp. z o.o. przeszedł pozytywnie ocenę formalną zarysów projektu.

Uprawy wierzby...
Biomasa

Nowe przyłącza do sieci ciepłowniczej

Prace przy budowie sieci...
Modernizacja sieci...

ul. Żwirki i Wigury

W maju rozpoczęliśmy prace związane z przyłączeniem nowych odbiorców do naszej sieci. Na ulicy Żwirki i Wigury zostały wykonane przyłącza do dwóch z trzech planowanych na ten rok do nowo budowanych bloków mieszkalnych. Łączna moc cieplna przyłączanych w tym roku odbiorców będzie wynosiła 486 kW.
Zakończenie całej inwestycji jest uzależnione od tempa prac budowlanych trzeciego z planowanych do przyłączenia bloków.

ul. Grodzka

Początkiem lipca , w rejonie starego szpitala  przy ul. Grodzkiej została rozpoczęta  inwestycja związana  z modernizacją sieci ciepłowniczej, polegająca na wymianie istniejącej sieci wykonanej w technologii tradycyjnej na sieć  w technologii rur preizolowanych.
Modernizacja zwiększy bezpieczeństwo dostaw ciepła oraz zmniejszy straty ciepła na zmodernizowanym odcinku sieci.
W ramach tego zadania zostanie przyłączony nowy odbiorca Krośnieńskie Hospicjum.

Portale społecznościowe

Centralne Laboratorium Wody i Ścieków

Live chat

 
Do góry Wstecz Strona główna 38-400 Krosno, ul. Fredry 12 Tel.: 13 436 83 11, 13 474 83 20 Fax: 13 436 86 78
© MPGK Krosno 2006 Realizacja: ideo Powered by CMS Edito