• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności


Samorządowcy z Jarosławia zwiedzili Krośnieńskie RCO

Delegacja samorządowców z miasta i gminy Jarosław przyjechała do Krosna, aby zobaczyć jak funkcjonuje Regionalne Centrum Odzysku Odpadów. Z prezydentem Krosna Piotrem Przytockim i prezesem Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego Januszem Ficem rozmawiali o gospodarce komunalnej oraz powstałych w mieście instalacjach przetwarzania odpadów.

 

Przedstawiciele samorządu jarosławskiego przygotowują się do budowy instalacji biologicznego przetwarzania bioodpadów, tj. odpadów zielonych i odpadów kuchennych, na potrzeby mieszkańców Jarosławia oraz sąsiednich gmin. W swojej instalacji chcą zastosować rozwiązania i technologie podobne do tych, jakie są wdrożone w Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie, a zwłaszcza w części biologicznej tej instalacji.

Mamy opracowaną koncepcję, wiemy gdzie i w jaki sposób chcemy wybudować instalację przetwarzania bioodpadów, ale przed rozpoczęciem inwestycji chcemy jeszcze sprawdzić i dowiedzieć się, jak działa taka instalacja w rzeczywistości, czy nie ma jakiegoś negatywnego wpływu dla mieszkańców i naszych sąsiadów. To jest dla nas najważniejsze i stąd nasza wizyta w Krośnie. Chcemy skorzystać z najlepszych przykładów – powiedział Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia.

Samorządowcy z Jarosławia zwiedzili Regionalne Centrum Odzysku Odpadów Komunalnych przy ul. Białobrzeskiej w Krośnie, w tym instalacje mechanicznego i biologicznego przetwarzania odpadów. Zobaczyli, jak pracują obydwie instalacje, jak funkcjonują zastosowane technologie i systemy hermetyzacji, a także rozmawiali z kierownictwem RCO o doświadczeniach w prowadzeniu i zarządzaniu całą instalacją.

Samorządy szukają najbardziej efektywnych rozwiązywań w zagospodarowaniu odpadów komunalnych, jakie mogą wdrożyć na swoim terenie. Zbierają doświadczenia i najlepsze praktyki. Cieszymy się, że kolejni samorządowcy przyjeżdżają do Krosna, aby poznać i zobaczyć system wdrożony u nas, w krośnieńskiej instalacji – powiedział Piotr Przytocki, prezydent Krosna.

Przypomnijmy. W 2021 r. Regionalne Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie zostało zmodernizowane i rozbudowane. Powstała nowoczesna instalacja mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów, w której wdrożono m.in.: optoseparatory optyczne do segregacji odpadów, specjalistyczny system wentylacji, hermetyzację procesów i biofiltry do oczyszczania powietrza poprocesowego, dzięki czemu instalacja jest neutralna dla otoczenia i dla środowiska.


Warto odwiedzić

Zgłoś awarię

994 - Całodobowe pogotowie wodociągowo-kanalizacyjne

Numer stacjonarny:
13 47 48 314

Zaloguj się do e-BOK

 

 

Logo KHK pion

Dane adresowe

Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.

ul. A. Fredry 12, 38-400 Krosno

tel: 13 474 84 00
       13 474 83 20

fax: 13 474 86 20

email: poczta@khk.krosno.pl

Inspektor ochrony danych:

Karol Franus

IOD@khk.krosno.pl

Biuro Obsługi Klienta

Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.

ul. A. Fredry 12, 38-400 Krosno

Godziny pracy:

poniedziałek 7:00-17:00,
wtorek-piątek: 7:00 -16:00,
soboty, niedziele: nieczynne

tel: 13 474 83 16
       13 474 83 60
      
785 008 316

email: bok@khk.krosno.pl

eKrosno

Strona przygotowana w ramach projektu pn. „Zaangażowani w eKrosno – Inteligentne rozwiązania systemów przetwarzania danych dla mieszkańców Krosna” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżet państwa.

Image
© MPGK 2023