• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności


Krośnieńscy radni piją Krośniczankę

Dzbanki i szklanki z logotypem „Krośniczanki” trafiły na stoły do sali obrad Rady Miasta Krosna im. Ignacego Łukasiewicza, aby podczas sesji nasza woda kranowa była dostępna dla wszystkich radnych.


Krośniczanka w serwisie informacyjnym TV Obiektyw

Zapraszamy do obejrzenia materiału TV Obiektyw na temat kampanii promującej picie wody kranowej, realizowanej przez Krośnieński Holding Komunalny pod hasłem – Krośniczanka. Czysta i zdrowa woda kranowa.


Pijąc wodę kranową ograniczamy ilość plastikowych odpadów!

W lipcu 2022 r. do Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie trafiło ponad 2 mln 100 tys. plastikowych butelek 1,5-litrowych typu PET, czyli ok. 130 ton zużytego plastiku! Sporo? Sporo… I niestety z roku na rok ta ilość rośnie, bo żyjemy w epoce plastiku!

Dla porównania, rok wcześniej, w lipcu 2021 r. do krośnieńskiej instalacji przetwarzania odpadów trafiło niespełna 1 mln 700 tys. butelek PET, czyli o ponad 400 tys. mniej niż w lipcu 2022 r., ale i tak dało to ponad 100 ton zużytego plastiku!

Promując picie wody kranowej – Krośniczanki – chcemy zachęcić Państwa do dbałości o środowisko naturalne i zmniejszenia ilości plastikowych odpadów, które każdego dnia „produkujemy”!

Wybierając do picia wodę kranową mówimy STOP dla konsumpcyjnego świata i konsumpcyjnego stylu życia.

Pijąc wodę kranową zamiast wody butelkowej chronimy przyrodę i uwalniamy świat od plastiku, od sterty zalegających odpadów plastikowych!

Warto wiedzieć! Tworzywo sztuczne PET należy do pierwszej kategorii tworzyw, które trudno i długo rozkładają się w środowisku naturalnym. Zajmuje im to od 100 do 1000 lat!


Picie wody z kranu jest EKO-logiczne!

Woda kranowa Krośniczanka jest świetną alternatywą dla wody butelkowej, dla też dla napojów smakowych oraz soków z kartonu, które zawierają ogromne ilości niezdrowego cukru.


Warto odwiedzić