• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności


Elektrociepłownia Krosno ze zwiększonymi zapasami biomasy i węgla na zimę

Krośnieński Holding Komunalny dysponuje znacznie większymi niż w minionych latach zapasami biomasy oraz miału węglowego. Zgromadzone paliwo ma zapewnić ciągłość pracy Elektrociepłowni Krosno w nadchodzącym sezonie grzewczym oraz bezpieczeństwo i komfort dostaw ciepła systemowego i ciepłej wody dla mieszkańców Krosna.

 

Krośnieńska spółka komunalna dołożyła wiele starań, aby jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego 2022/2023 zabezpieczyć paliwo niezbędne do funkcjonowania i działalności Elektrociepłowni Krosno. Obserwując trudną i niestabilną sytuację na rynku paliw, Spółka zorganizowała dodatkowy magazyn na biomasę, czyli zrębki drewna, i znacząco wcześniej zakontraktowała jej dostawy.

Dzięki decyzji o utworzeniu dodatkowego magazynu na biomasę mamy zgromadzone jej zapasy na 2,5 miesiąca ciągłej pracy Elektrociepłowni Krosno w pełni sezonu zimowego. Zapasy te są dwa razy większe niż mieliśmy zazwyczaj, w latach ubiegłych – mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego. I dodaje: – Chcieliśmy jak najlepiej przygotować się do nadchodzącego sezonu grzewczego, który prawdopodobnie będzie najtrudniejszym sezonem w ostatnich latach, a może nawet w historii Spółki.

Obecnie w magazynach Elektrociepłowni Krosno, zarządzanej przez Krośnieński Holding Komunalny, znajduje się ok. 3,5 tys. ton miału węglowego i ok. 12 tys. ton biomasy. Te ilości paliw są wystarczającym zapasem i stanowią odpowiednie zabezpieczenie dla ciągłości pracy całej elektrociepłowni.

Mamy takie zapasy paliw w magazynach, że bieżąca praca Elektrociepłowni Krosno nie powinna być zakłócona. Zgromadzona ilość miału węglowego zabezpiecza z nadwyżką potrzeby energetyczne instalacji, a zapasy biomasy są sukcesywnie uzupełniane i zabezpieczane z bieżących transportów – wyjaśnia Janusz Fic.

Utworzenie dodatkowego magazynu biomasy daje Spółce duży bufor bezpieczeństwa dla zapewnienia ciągłości pracy krośnieńskiej elektrociepłowni, choć ze względu na właściwości zrębki drewna jest ona trudna do magazynowania i dłuższego przechowywania.

Spółka zrobiła wszystko, aby jak najlepiej przygotować się do sezonu zimowego i zapewnić paliwo potrzebne do zachowania ciągłości pracy Elektrociepłowni Krosno, która dostarcza ciepłą wodę i ciepło systemowe do blisko 20 tys. mieszkańców Krosna – mówi prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.


Warto odwiedzić

Zgłoś awarię

994 - Całodobowe pogotowie wodociągowo-kanalizacyjne

Numer stacjonarny:
13 47 48 314

Zaloguj się do e-BOK

 

 

Logo KHK pion

Dane adresowe

Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.

ul. A. Fredry 12, 38-400 Krosno

tel: 13 474 84 00
       13 474 83 20

fax: 13 474 86 20

email: poczta@khk.krosno.pl

Inspektor ochrony danych:

Karol Franus

IOD@khk.krosno.pl

Biuro Obsługi Klienta

Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.

ul. A. Fredry 12, 38-400 Krosno

Godziny pracy:

poniedziałek 7:00-17:00,
wtorek-piątek: 7:00 -16:00,
soboty, niedziele: nieczynne

tel: 13 474 83 16
       13 474 83 60
      
785 008 316

email: bok@khk.krosno.pl

eKrosno

Strona przygotowana w ramach projektu pn. „Zaangażowani w eKrosno – Inteligentne rozwiązania systemów przetwarzania danych dla mieszkańców Krosna” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżet państwa.

Image
© MPGK 2023