• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-BOK     Przetargi bip

Aktualności


Modernizacja sieci ciepłowniczej przy ul. Sikorskiego i Boh. Westerplatte

Krośnieński Holding Komunalny modernizuje osiedlową sieć ciepłowniczą przy ulicach Sikorskiego i Bohaterów Westerplatte. Istniejąca tam sieć kanałowa zastępowana jest nowoczesną siecią preizolowaną.

 

Inwestycja realizowana jest w związku ze złym stanem technicznym rurociągu doprowadzającego energię cieplną do budynków zlokalizowanych przy ul. Sikorskiego i Bohaterów Westerplatte (okolice skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego). Łączna długość modernizowanej sieci wynosi ponad 190 mb.

Dotychczasowa sieć ciepłownicza jest wymieniana na sieć preizolowaną, która znacznie ogranicza straty ciepła w trakcie przesyłu oraz zmniejsza awaryjność sieci. Preizolowane elementy sieci wyposażone są w system alarmowy typu impulsowego, służący do wykrywania nieszczelności rurociągu.

Od kilku lat sukcesywnie modernizujemy sieć ciepłowniczą Krosna. Obecnie sieć preizolowana to już ponad 28 km, czyli ok. 80% całej długości sieci. Jako Spółka dążymy do kompleksowej przebudowy rurociągów ciepłowniczych, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo dostaw ciepła – mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego. – Inwestycja realizowana na sieci ciepłowniczej przy ulicach Sikorskiego i Bohaterów to kolejna modernizacja sieci w ostatnim czasie. Wcześniej zmodernizowaliśmy sieć przy ul. Wieniawskiego oraz przy ulicach Magurów, Krakowskiej, Tysiąclecia i Wróblewskiego – dodaje prezes J. Fic.

Prace inwestycyjne, związane z przebudową sieci, prowadzone są w całości po dotychczasowej trasie istniejącej kanałowej sieci ciepłowniczej, w tym pod ulicą, pod chodnikami dla pieszych, w terenie zielonym oraz pod wewnętrznymi osiedlowymi drogami dojazdowymi do budynków.

Po przebudowie zmodernizowana sieć będzie włączona w system miejskich sieci ciepłowniczych, zasilanych w energię cieplną przez Elektrociepłownię Krosno.

Prace prowadzi firma Termores z Rzeszowa, specjalizująca się w tego typu zleceniach. Roboty ziemne rozpoczęły się w połowie maja br. i potrwają do końca sierpnia br. Koszt inwestycji to 638 tys. zł (netto).

***

Przebudowa osiedlowej sieci ciepłowniczej w Krośnie, w obrębie ul. Sikorskiego i Bohaterów Westerplatte, jest jednym z siedmiu zadań realizowanych przez Krośnieński Holding Komunalny w ramach projektu „Modernizacja systemu ciepłowniczego miasta Krosna celem poprawy efektywności dystrybucji ciepła systemowego – etap: spółdzielcze osiedle im. J. Szczepanika”, dofinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 1.5 „Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu”.

Wartość całego projektu to blisko 6,7 mln zł (brutto). Wartość wydatków kwalifikowanych, wg umowy o dofinansowanie, wynosi ok. 5,1 mln zł. Dotacja stanowi 56%, tj. ponad 2,8 mln zł (netto).

 


Warto odwiedzić

Zgłoś awarię

994 - Całodobowe pogotowie wodociągowo-kanalizacyjne

Numery stacjonarne:

13 47 48 994
13 47 48 314

Zaloguj się do e-BOK

 

 

Logo KHK pion

Dane adresowe

Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.

ul. A. Fredry 12, 38-400 Krosno

tel: 13 474 84 00
       13 474 83 20

fax: 13 474 86 20

email: poczta@khk.krosno.pl

Inspektor ochrony danych:

Karol Franus

IOD@khk.krosno.pl

Biuro Obsługi Klienta

Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.

ul. A. Fredry 12, 38-400 Krosno

Godziny pracy:

poniedziałek 7:00-17:00,
wtorek-piątek: 7:00 -16:00,
soboty, niedziele: nieczynne

tel: 13 474 83 16
       13 474 83 60
      
785 008 316

email: bok@khk.krosno.pl

eKrosno

Strona przygotowana w ramach projektu pn. „Zaangażowani w eKrosno – Inteligentne rozwiązania systemów przetwarzania danych dla mieszkańców Krosna” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżet państwa.

Image
© MPGK 2022