• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności


Domki dla owadów stanęły przy budynkach naszej spółki

Troszcząc się o środowisko naturalne oraz podejmując inicjatywę proekologiczną, przy budynkach naszej spółki, w 6 różnych lokalizacjach, ustawiliśmy 8 budek, tzw. hoteli dla owadów. Jest to krok w kierunku ochrony środowiska i wspierania bioróżnorodności.

Domki dla owadów stanęły przy siedzibie spółki, na terenie ujęć wody w Sieniawie, Szczepańcowej i Iskrzyni, a także Oczyszczalni ścieków i Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów, tj. przy Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Domki te służą jako miejsca schronienia, zimowania oraz rozmnażania się dla różnych gatunków owadów. Są one zaprojektowane w taki sposób, aby zaspokajać potrzeby różnych gatunków owadów, oferując różnorodne materiały i struktury, które mogą być wykorzystane do budowy gniazd czy ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Od dwóch lat przy siedzibie naszej spółki i na terenie Oczyszczalni ścieków, mamy ule, a teraz zdecydowaliśmy się postawić dodatkowo domki dla owadów. Jest to kolejne nasze działanie w kierunku ochrony środowiska, bo owady, choć często są dla nas uciążliwe, to jednak mają bardzo duże znaczenie dla środowiska naturalnego, stąd takie nasze działania – mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Domki dla owadów, które stanęły przy budynkach Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego, są nie tylko estetycznymi konstrukcjami i elementami przestrzeni, ale przede wszystkim pełnią ważną funkcję w ekosystemie.


Warto odwiedzić