• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności


10 lat od gruntownej przebudowy ZUW „Wisłok” w Sieniawie

W 2013 r. zakończyła się trwająca ponad 3 lata modernizacja Zakładu Uzdatniania Wody „Wisłok” w Sieniawie, który jest największym z trzech ujęć wody pitnej dla Krosna i okolicznych gmin. Było to gigantyczne zadanie inwestycyjne, ale też i bardzo trudne do realizacji, ponieważ prace prowadzone były na pracującym ujęciu!

 

Podczas prac wymieniono niemal wszystkie urządzenia technologiczne i wprowadzono automatykę, zmodernizowano budynki i zainstalowano nowe technologie. Przebudowany został praktycznie cały zakład, od pompowni na zaporze po systemy oczyszczania wody.

Dzięki tej inwestycji – jak powiedział 10 lat temu dr Stanisław Rybicki z Politechniki Krakowskiej, autor koncepcji modernizacji ujęcia wody w Sieniawie – woda produkowana w Sieniawie ma być lepsza nawet od tej, którą pije prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama (ówczesny – przy. red.).

Remont ZUW „Sieniawa” kosztował ponad 30 mln zł i został zrealizowany w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej miasta Krosna – I etap”.

Zapraszamy do obejrzenia archiwalnego filmu z tej inwestycji!


Warto odwiedzić