• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności


11 maja – Dzień bez śmiecenia

Dzisiaj świętujemy Dzień bez śmiecenia! W ramach jego obchodów na ekologicznej ścieżce edukacyjnej, która funkcjonuje przy krośnieńskim PSZOK-u, gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Krośnie.

Na plenerową lekcję ekologii do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Krośnie przyjechała ponad 30-osobowa grupa uczniów wraz z opiekunkami. Dzieci zwiedziły ścieżkę ekologiczną, poznały szklanego chochlika – KrosnoLudka Szklika i wzięły udział w pogadance na temat poprawnej segregacji odpadów komunalnych
i ochrony środowiska.

Zajęcia odbyły się na specjalnie zaprojektowanej i przystosowanej do tego ścieżce edukacyjnej, która funkcjonuje na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Białobrzeskiej 108 w Krośnie.

Jest nam niezmiernie miło, że Dzień bez śmiecenia mogliśmy świętować z tak wspaniałymi gośćmi – KrosnoLudkami z SP nr 7 w Krośnie!

Dzień bez śmiecenia to pomysł wypracowany przez młodzież z kilkunastu krajów współdziałających w ramach międzynarodowego programu „Europejski Eko-Parlament Młodzieży” w 2007 r., przedsięwzięcia koordynowanego i organizowanego w Polsce przez Organizacja Odzysku Opakowań Rekopol SA.

Jego celem jest propagowanie prawidłowych zasad segregowania odpadów, promowanie proekologicznych postaw i ochrony środowiska.

Więcej informacji o Dniu bez śmiecenia na stronie www.dzienbezsmiecenia.pl.

WAŻNE! Dzisiaj w krośnieńskich szkołach podstawowych został też ogłoszony ekologiczny konkurs plastyczny „KrosnoLudki są eko i poprawnie segregują odpady”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8. Zachęcamy do udziału! Szczegóły u nauczycieli i dyrektorów.


Warto odwiedzić