x W naszym serwisie używamy plików typu cookie do celów m.in. statystycznych czy reklamowych. Przeglądarka jakiej używasz może zmienić ustawienia dotyczące cookies w każdym momencie. Więcej informacji znajdziesz w "Polityka bezpieczeństwa".
 

Ciekawe linki
2020-08-05

ZAKOŃCZONE ZOSTAŁY PRACE ZWIĄZANE Z ROZDZIAŁEM KANALIZACJI OGÓLNOSPŁAWNEJ NA OSIEDLU TYSIĄCLECIA W KROŚNIE

Umowa podpisana została w lipcu 2018r., pomiędzy MPGK Krosno, a firmą PRID Krosno. Przedmiotem prowadzonej inwestycji było rozdzielenie kanalizacji sanitarnej i deszczowej na Osiedlu Tysiąclecia w miejscach w których dochodziło do połączenia ścieków bytowo – gospodarczych z wodami deszczowymi, które kanałami ogólnospławnymi spływały do oczyszczalni ścieków. W efekcie pozwoli to na poprawę efektywności procesu oczyszczania ścieków wyłącznie bytowo – gospodarczych i spowoduje bardziej równomierną pracę oczyszczalni ścieków. Wody deszczowe po rozdzieleniu od ścieków bytowo – gospodarczych odprowadzone zostaną projektowanym wylotem do rzeki Wisłok.

Teren objęty inwestycją był terenem mocno zurbanizowanym znajdującym się w centralnej części miasta Krosna na osiedlu Tysiąclecia w rejonie ul. Piotra Ściegiennego, ul. Krakowskiej, ul. Józefa Czuchry, ul. Wolności, ul. Kolejowej, ul. Wyzwolenia, ul. Romualda Mielczarskiego, ul. Mirandoli Pika, ul. Magurów oraz ul. Naftowej.

W ramach zadania zostało wykonane 5 554 mb kanalizacji sanitarnej oraz 1 430 mb kanalizacji deszczowej.

Ogólna powierzchnia odbudowy dróg wykonana w ramach inwestycji wyniosła 7.164 m2.

Realizacja przedmiotowej inwestycji miała na celu poprawę warunków zamieszkania lokalnej społeczności, zapewniając tym samym ochronę środowiska naturalnego oraz stanowi kontynuację poprawy gospodarki ściekowej w mieście Krośnie.

Na wykonanie tego zadania Spółka dostała preferencyjną pożyczkę ze środków WFOŚ w Rzeszowie. Wartość umowy wyniosła: 12 167 363,07 zł (brutto) w tym w zakresie kanalizacji sanitarnej 6 962 653,09 zł (brutto)  i w zakresie kanalizacji deszczowej 5 204 709,98 zł (brutto). Roboty w zakresie kanalizacji sanitarnej finansowane były przez MPGK, natomiast kanalizacja deszczowa finansowana przez Urząd Miasta Krosna.

Portale społecznościowe

Centralne Laboratorium Wody i Ścieków

Live chat

 
Do góry Wstecz Strona główna 38-400 Krosno, ul. Fredry 12 Tel.: 13 436 83 11, 13 474 83 20 Fax: 13 436 86 78
© MPGK Krosno 2006 Realizacja: ideo Powered by CMS Edito