x W naszym serwisie używamy plików typu cookie do celów m.in. statystycznych czy reklamowych. Przeglądarka jakiej używasz może zmienić ustawienia dotyczące cookies w każdym momencie. Więcej informacji znajdziesz w "Polityka bezpieczeństwa".
 

Ciekawe linki
2020-02-27

REKORDOWE INWESTYCJE MPGK ZA ŚRODKI UNIJNE

Wartość dofinansowania z Unii...
Ponad 90 milionów złotych MPGK Krosno pozyskało w obecnej perspektywie finansowej z budżetu Unii Europejskiej. Zakontraktowane pieniądze przeznaczone są na realizację zaplanowanych inwestycji, w tym m.in. na rozbudowę sieci ciepłowniczej, gospodarkę wodno-ściekową, a także zagospodarowanie i utylizację odpadów.

Wiele ważnych społecznie inwestycji uda się w tym roku zrealizować MPGK Krosno dzięki dofinansowaniom z budżetu Unii Europejskiej. Złożone przez spółkę projekty i wnioski aplikacyjne zyskały uznanie w oczach sygnatariuszy i otrzymały znaczące, wręcz rekordowe, wsparcie ze środków Wspólnoty.
W obecnej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 MPGK ma już zakontraktowane projekty ze wsparciem w postaci dotacji ze środków UE na ponad 90 milionów złotych. Część z zaplanowanych inwestycji udało się już zrealizować i rozliczyć, ale przeważająca część jest w trakcie realizacji i zakończy się w tym lub w przyszłym roku – mówi Janusz Fic, prezes MPGK – Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.
Pozyskane z UE pieniądze spółka inwestuje w kilku obszarach swojej działalności i docelowo skorzystają z nich wszystkie trzy zakłady należące do MPGK-KHK, tj. Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Zakład Unieszkodliwiania Odpadów oraz Oddział Energetyki Cieplnej. Największe dofinansowanie, ponad 57 mln zł (netto), otrzymał projekt pn. „Zintegrowany system gospodarki odpadowo-energetycznej w regionie południowym województwa podkarpackiego – I etap”. Unijne wsparcie w wysokości ponad 22 mln zł (netto) zyskała też inwestycja związana z uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej w mieście Krośnie. Po około 3 mln zł dofinansowania MPGK uzyskało na modernizację systemu ciepłowniczego miasta Krosna i budowę drugiego kotła na biomasę. Na ocenę czeka jeszcze projekt związany z modernizacją systemu ciepłowniczego, którego wartość dofinansowania szacowana jest na ok. 3 mln zł.

Portale społecznościowe

2020-07-02

Informacja

Jakość wody wodociągowej.

Centralne Laboratorium Wody i Ścieków

Live chat

 
Do góry Wstecz Strona główna 38-400 Krosno, ul. Fredry 12 Tel.: 13 436 83 11, 13 474 83 20 Fax: 13 436 86 78
© MPGK Krosno 2006 Realizacja: ideo Powered by CMS Edito