x W naszym serwisie używamy plików typu cookie do celów m.in. statystycznych czy reklamowych. Przeglądarka jakiej używasz może zmienić ustawienia dotyczące cookies w każdym momencie. Więcej informacji znajdziesz w "Polityka bezpieczeństwa".
 

Ciekawe linki
2019-10-07

FIRMA SAMOWYSTARCZALNA ENERGETYCZNIE - MPGK KROSNO

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem który ukazał się w miesięczniku INSTAL nr 9/2018 dotyczącym naszej Spółki pt. "MPGK Krosno - firma samowystarczalna energetycznie".
W ciągu kilku ostatnich lat, wychodząc naprzeciw własnym potrzebom, ale też wykorzystując pojawiające się możliwości, w przedsiębiorstwie powstał szereg instalacji wytwarzających energię elektryczną. Obecnie Spółka posiada siedem źródeł wytwarzających energię elektryczną: Oddział Energetyki Cieplnej, Oczyszczalnia Ścieków, ZUW Sieniawa, ZUW Szczepańcowa, Zakład Unieszkodliwiania Odpadów, wszystkie źródła stosują paliwa zaliczane do odnawialnych. Energia elektryczna produkowana w poszczególnych źródłach jest w pierwszej kolejności wykorzystywana na potrzeby własne w miejscu wytwarzania. Nadwyżka produkowanej energii jest oddawana do sieci OSD, a następnie zużywana w innym punkcie, w którym aktualnie istnieje zapotrzebowanie. W bilansie naszej Spółki energia z własnych źródeł stanowi 92% ogółem zużywanej energii. Rozwiązania zastosowane w naszej Spółce spotykają się z dużym zainteresowaniem innych podmiotów czego wyrazem jest m.in. artykuł opublikowany w miesięczniku INSTAL.Portale społecznościowe

2020-07-02

Informacja

Jakość wody wodociągowej.

Centralne Laboratorium Wody i Ścieków

Live chat

 
Do góry Wstecz Strona główna 38-400 Krosno, ul. Fredry 12 Tel.: 13 436 83 11, 13 474 83 20 Fax: 13 436 86 78
© MPGK Krosno 2006 Realizacja: ideo Powered by CMS Edito