x W naszym serwisie używamy plików typu cookie do celów m.in. statystycznych czy reklamowych. Przeglądarka jakiej używasz może zmienić ustawienia dotyczące cookies w każdym momencie. Więcej informacji znajdziesz w "Polityka bezpieczeństwa".
 

Ciekawe linki
2015-05-26

"Gospodarka odpadami w świetle znowelizowanych przepisów prawa"

 

W piątek  22  maja 2015r. w auli PWSZ w Krośnie odbyła się konferencja, której tematem była „Gospodarka odpadami w świetle znowelizowanych przepisów prawa oraz wymagań nałożonych na gminy”. Organizatorem konferencji był Prezydent Miasta Krosna i Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Spotkanie miało charakter otwartego panelu dyskusyjnego w którym udział wzięli przedstawiciele 32 Gmin Powiatu: Brzozowskiego, Jasielskiego, Krośnieńskiego i Sanockiego, przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie oraz zaproszeni goście. Łącznie przybyło ponad 100 osób w tym: Burmistrzowie, Wójtowie, radni oraz pracownicy gmin i jednostek gminnych zajmujących się problematyką gospodarki odpadami.

Głównym tematem dyskusji  były  założenia programu pn: „Zintegrowany system gospodarki odpadowo-energetycznej w Regionie Południowo-Zachodnim Województwa Podkarpackiego”.

W ramach tego programu przewidziana jest m.in.:
- rozbudowa i przebudowa linii technologicznych przetwarzania odpadów w Zakładzie
   Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Krośnie.
-  rozbudowa składowiska odpadów w Krośnie,
-  budowa bloku energetycznego opalanego paliwem alternatywnym na terenie Oddziału Energetyki   Cieplnej w Krośnie.

Przewidziane są również działania mające na celu usprawnienie i ujednolicenie systemu selektywnej zbiórki we wszystkich gminach regionu, co powinno ułatwić ją dla mieszkańców i poprawić jej efekty. Realizacja przewidzianych w tym programie zadań pozwoli wszystkim gminom Regionu na wypełnienie wymagań prawa europejskiego z zakresu zagospodarowania odpadów.

Bardzo się cieszę, że udało nam się zorganizować taką konferencję. Duża frekwencja potwierdza,że samorządy naszego Regionu przykładają dużą wagę do właściwego rozwiązania problematyki zagospodarowania odpadów komunalnych. Sytuację dzisiejszą, kiedy to mamy do czynienia z ciągłym wzrostem wymagań w gospodarce odpadami,  powinniśmy potraktować  jako szansę dla wspólnej realizacji przez wszystkie samorządy naszego Regionu, dużego kompleksowego programu, który na wiele lat rozwiąże problemy gospodarki odpadowej w naszym Regionie – mówi  Janusz Fic, Prezes  MPGK.

Program „Zintegrowany system gospodarki odpadowo-energetycznej w Regionie Południowo-Zachodnim Województwa Podkarpackiego” został zgłoszony przez Zarząd Województwa Podkarpackiego do „Kontaktu Terytorialnego”, jako program o kluczowym znaczeniu dla rozwoju Regionu. Szacunkowy koszt  inwestycji ok. 150 mln  netto.

Realizacja programu przewidziana jest na lata 2016-2020r.

Prezentacja Pan Janusz Fic – Grupa Zakupowa


Prezentacja Pan Leon Kłodnicki –Nieprawidłowości związane z transportem odpadów

Zdjęcia i Prezentacje - Konferencja 22-05-2015r.

Pan Janusz Fic- MPGK Krosno
Pan Jan Trzebiński - WIOŚ
Pani Beata Fatyga i Pani Sylwia Pawliszak - Urząd Marszałkowski
Pani Dorota Kornasiewicz MPGK Krosno
Pan Jakub Rospond - MPGK Krosno
Pan Sławomir Duda- SAVONA PROJECT
Pan Andrzej Niespodziewany - SAVONA PROJECT
Pan Zdzisław Syzdek - MPGK Krosno
Pan Janusz Fic - MPGK Krosno

Portale społecznościowe

Kamera PSZOK Krosno

2021-10-15

Informacja

MPGK Krosno Sp. z o.o. o jakości wody uzdatnionej w III kwartale 2021 r.

Centralne Laboratorium Wody i Ścieków

Live chat

 
Do góry Wstecz Strona główna 38-400 Krosno, ul. Fredry 12 Tel.: 13 436 83 11, 13 474 83 20 Fax: 13 436 86 78
© MPGK Krosno 2006 Realizacja: ideo Powered by CMS Edito