x W naszym serwisie używamy plików typu cookie do celów m.in. statystycznych czy reklamowych. Przeglądarka jakiej używasz może zmienić ustawienia dotyczące cookies w każdym momencie. Więcej informacji znajdziesz w "Polityka bezpieczeństwa".
 

Ciekawe linki
Wskaźniki

Wskaźniki efektywności energetycznej  dla sieci ciepłowniczej zasilanej z elektrociepłowni "Łężańska" .

Sezon grzewczy 2018/2019

 Prawo Energetyczne opisuje sezon grzewczy jako okres, w którym warunki atmosferyczne powodują konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu ogrzewania obiektów. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Odbiorcy lub działający w ich imieniu Zarządcy sami decydują zarówno o rozpoczęciu, jak i przerwaniu dostaw ciepła. Dlatego to od decyzji spółdzielni mieszkaniowych oraz właścicieli i administratorów budynków zależy, kiedy rozpocznie się ogrzewanie poszczególnych obiektów.

Bieżący  sezon grzewczy  rozpoczęliśmy   25  września 2018r. 

 Ponad 97% zasobów mieszkaniowych, które są ogrzewane przez OEC, jest wyposażonych w tzw. automatykę pogodową. Urządzenie steruje dostawami ciepła w zależności od temperatury zewnętrznej. Kiedy temperatura na zewnątrz budynku rośnie, automat zaczyna ograniczać ogrzewanie.

Biomasa zamiast węgla

        W celu ograniczenia negatywnych skutków oddziaływania naszej działalności na środowisko naturalne,a w szczególności zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, przedsiębiorstwo zleciło opracowanie studium wykonalności budowy układu skojarzonego do produkcji energii cieplnej i elektrycznej z wykorzystaniem biomasy.
Jednocześnie, w celu pozyskania funduszy na realizację powyższej inwestycji złożyło wniosek do Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy.

Wniosek MPGK Krosno Sp. z o.o. przeszedł pozytywnie ocenę formalną zarysów projektu.

Uprawy wierzby...
Biomasa

Napisano o Nas...

      W majowym wydaniu miesięcznika „Automatyka, podzespoły, aplikacje” został zamieszczony artykuł, dotyczący funkcjonującego w MPGK - Oddziale Energetyki Cieplnej w Krośnie, systemu monitoringu pracy sieci ciepłowniczej, umożliwiającego pełną optymalizację pracy urządzeń grzewczych.
Pełen tekst artykułu znajduje się na stronie  internetowej portalu branżowego dla automatyków:
http://www.automatykab2b.pl/component/option,com_content/Itemid,58/catid,22/id,2492/view,article/

Życzymy owocnej lektury.

Nowe przyłącza do sieci ciepłowniczej

Prace przy budowie sieci...
Modernizacja sieci...

ul. Żwirki i Wigury

W maju rozpoczęliśmy prace związane z przyłączeniem nowych odbiorców do naszej sieci. Na ulicy Żwirki i Wigury zostały wykonane przyłącza do dwóch z trzech planowanych na ten rok do nowo budowanych bloków mieszkalnych. Łączna moc cieplna przyłączanych w tym roku odbiorców będzie wynosiła 486 kW.
Zakończenie całej inwestycji jest uzależnione od tempa prac budowlanych trzeciego z planowanych do przyłączenia bloków.

ul. Grodzka

Początkiem lipca , w rejonie starego szpitala  przy ul. Grodzkiej została rozpoczęta  inwestycja związana  z modernizacją sieci ciepłowniczej, polegająca na wymianie istniejącej sieci wykonanej w technologii tradycyjnej na sieć  w technologii rur preizolowanych.
Modernizacja zwiększy bezpieczeństwo dostaw ciepła oraz zmniejszy straty ciepła na zmodernizowanym odcinku sieci.
W ramach tego zadania zostanie przyłączony nowy odbiorca Krośnieńskie Hospicjum.

Portale społecznościowe

2021-01-05

Informacja

Informacja MPGK Krosno Sp. z o.o. o jakości wody uzdatnionej w IV kwartale 2020r.

Centralne Laboratorium Wody i Ścieków

Live chat

 
Do góry Wstecz Strona główna 38-400 Krosno, ul. Fredry 12 Tel.: 13 436 83 11, 13 474 83 20 Fax: 13 436 86 78
© MPGK Krosno 2006 Realizacja: ideo Powered by CMS Edito