x W naszym serwisie używamy plików typu cookie do celów m.in. statystycznych czy reklamowych. Przeglądarka jakiej używasz może zmienić ustawienia dotyczące cookies w każdym momencie. Więcej informacji znajdziesz w "Polityka bezpieczeństwa".
 

Ciekawe linki
Czy wiesz jak działa ZUO?

ZUO - czyli Zakład Unieszkodliwiania Odpadów
Najpierw odpady wjeżdżają do hali ZUO. Zostają wyładowane w strefie buforowej odpadów zmieszanych. Stąd podajnikiem dostarczane są do sita bębnowego - serca zakładu. Tam wyodrębniają się trzy podstawowe frakcje. Pierwsza - drobna, oczka do 20 mm. Odpad obojętny, który się wytwarza, przewożony jest na składowisko. Druga - średnia - oczka od 20 - 80 mm, wytwarzają się biofrakcje. Trzecia - oczka powyżej 80 mm. Odpady poddawane są jeszcze segregacji na linii technologicznej.
 W Zakładzie Utylizacji odpadów są dwie linie technologiczne: jedna służy do segregacji odpadów, druga - przetwarzania biofrakcji. Linia do segregacji odpadów, wiąże się z trzecim sitem bębnowym. Odpady podajnikiem przenoszone są do specjalnej kabiny do sortowania. Wybierane są tam użyteczne materiały, reszta zaś trafia na składowisko. Odpady kierowane są do prasy, gdzie zostają zbelowane w kostki, a następnie sprzedawane.

Portale społecznościowe

Centralne Laboratorium Wody i Ścieków

Live chat

 
Do góry Wstecz Strona główna 38-400 Krosno, ul. Fredry 12 Tel.: 13 436 83 11, 13 474 83 20 Fax: 13 436 86 78
© MPGK Krosno 2006 Realizacja: ideo Powered by CMS Edito