• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

E-BOK     Przetargi bip

Aktualności


Nasza Spółka dołączyła do Podkarpackiej Doliny Wodorowej

Krośnieński Holding Komunalny został członkiem wspierającym Stowarzyszenia Podkarpacka Dolina Wodorowa.

 

Krośnieński Holding Komunalny wspólnie z innymi podmiotami z Podkarpacia będzie aktywnie wspierać rozwój gospodarki wodorowej oraz uczestniczyć w budowaniu podkarpackiego przemysłu wodorowego. Zapleczem naukowo-badawczym dla firm, które w ramach działalności Podkarpackiej Doliny Wodorowej będą rozwijać technologie produkcji i dystrybucji wodoru jest Politechnika Rzeszowska.

Zarząd Spółki uważa, że rozwój technologii wodorowych jest jedną z ważnych szans rozwojowych dla przedsiębiorstwa, a w wykorzystaniu wodoru widzi duży potencjał i synergię pomiędzy różnymi jego działalnościami.

Od dłuższego czasu myślimy nad wykorzystaniem wodoru w naszej Spółce, bo widzimy w tym zakresie duży potencjał. Mamy kilka koncepcji, bardzo różnych, ale wszystkie są na razie na etapie wstępnym. Przystąpienie do Stowarzyszenia Podkarpacka Dolina Wodorowa może więc być impulsem do działania i przygotowania konkretnych inwestycji w tym zakresie – mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Według założycieli i prezesa Podkarpackiej Doliny Wodorowej – wodór jest tym nośnikiem energii, który może stać się ważnym filarem transformacji polskiej gospodarki, a budowa i rozwój polskiej gospodarki opartej o wodór pozwolą osiągnąć neutralności klimatyczną i utrzymać konkurencyjność polskiej gospodarki, jako wiodącego producenta wodoru.

Wkład każdego podmiotu stowarzyszenia pozwoli w nieodległej perspektywie produkować na Podkarpaciu wodór, głównie z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii i wykorzystywać go do celów transportowych, energetyki, ciepłownictwa i innych technologiach w przemyśle.

W strukturach Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego mamy kilkanaście odnawialnych źródeł energii i planujemy dalszy ich rozwój, ale chcielibyśmy też wdrożyć działania związane z energetycznymi zastosowaniami wodoru. Widzimy duży potencjał w wykorzystaniu wodoru w naszej Spółce, właśnie na bazie tych instalacji prądotwórczych. Przystąpienie do Stowarzyszenia Podkarpacka Dolina Wodorowa to sygnał, że w najbliższych latach planujemy pracować już nad konkretnymi koncepcjami i projektami wykorzystania wodoru – zapowiada prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Podkarpacka Dolina Wodorowa jest pierwszą doliną wodorową w Polsce. Docelowo, według założeń Polskiej Strategii Wodorowej, w kraju powstanie pięć takich dolin. Ich celem jest budowa nowego sektora gospodarki, bazującego na produkcji zielonego wodoru.


Warto odwiedzić

Zgłoś awarię

994 - Całodobowe pogotowie wodociągowo-kanalizacyjne

Numery stacjonarne:

13 47 48 994
13 47 48 314

Zaloguj się do e-BOK

 

 

Logo KHK pion

Dane adresowe

Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.

ul. A. Fredry 12, 38-400 Krosno

tel: 13 474 84 00
       13 474 83 20

fax: 13 474 86 20

email: poczta@mpgk.krosno.pl

Inspektor ochrony danych:

Karol Franus

IOD@khk.krosno.pl

Biuro Obsługi Klienta

Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.

ul. A. Fredry 12, 38-400 Krosno

Godziny pracy:

poniedziałek 7:00-17:00,
wtorek-piątek: 7:00 -16:00,
soboty, niedziele: nieczynne

tel: 13 474 83 16
       13 474 83 60
      
785 008 316

email: bok@mpgk.krosno.pl

eKrosno

Strona przygotowana w ramach projektu pn. „Zaangażowani w eKrosno – Inteligentne rozwiązania systemów przetwarzania danych dla mieszkańców Krosna” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżet państwa.

Image
© MPGK 2022