• 13 474 84 00
  • 13 474 83 20
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności


Zapraszamy na dzień otwarty w Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów!

Krośnieński Holding Komunalny zaprasza mieszkańców na Dzień otwarty w Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów, który odbędzie się w sobotę, 25 maja br. Głównym punktem wydarzenia jest możliwość zwiedzenie instalacji przetwarzania odpadów znajdującej się przy ul. Białobrzeskiej 108 w Krośnie. Na zwiedzanie obowiązują wcześniejsze zapisy!

Dzień otwarty w Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów jest doskonałą okazją, aby zobaczyć, gdzie trafiają i jak są przetwarzane nasze odpady komunalne, a także poznać zasady poprawnej segregacji odpadów i wziąć udział w plenerowym spotkaniu o ekologii.

W programie Dnia otwartego m.in.: zwiedzanie Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów w towarzystwie kierowników, rodzinna gra terenowa, a także stoisko firmowe i akcja edukacyjna o ekologii i poprawnej segregacji odpadów.

Chcemy pokazać mieszkańcom, jak na co dzień pracuje Regionalne Centrum Odzysku Odpadów i jak przetwarzamy w nim odpady, które do nas trafiają logistycznych – mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Ze względów organizacyjnych na zwiedzanie Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów obowiązują zapisy, które prowadzone są telefonicznie pod numerem tel. 13 47 48 609 lub elektronicznie za pośrednictwem formularza - https://forms.gle/bdu9KXc7N8vi4caZ8.  

Zapisy obowiązują też na terenową grę „Eko-strażnicy w akcji” – tel. 13 47 48 609.

***

Miejscem organizacyjnym całego spotkania jest plac parkingowy przed siedzibą Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego przy ul. Fredry 12. Uczestnicy Dnia otwartego w Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów mogą tam zostawić swój samochód i na zwiedzanie instalacji pojechać bezpłatnie elektrycznym autobusem MKS Krosno, co jest wskazane ze względów organizacyjnych, ponieważ na terenie zakładu przy ul. Białobrzeskiej jest ograniczona ilość miejsc, sobota jest tam dniem pracującym, a dodatkowo trwają tam prace budowlane.

Samochody prywatne można zastawić na parkingu przed siedzibą naszej spółki i do Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów pojechać elektrycznym MKS-em, do czego bardzo zachęcamy! Uczestnikom zapewniamy transport „tam” i „z powrotem”, czyli na trasie ul. Fredry 12 – ul. Białobrzeska 108 – podkreśla Janusz Fic.

Zwiedzanie instalacji przetwarzania odpadów odbywać się będzie w grupach max. 20-osobowych i w godzinach: 9.00, 9.30, 10.00, 11.00, 11.30, 12.00. 12.30, 12.45 i 13.00.

Pracownicy Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego czekać będą na Państwa na stoisku firmowym przed siedzibą spółki, gdzie organizowana jest rodzinna gra terenowa i akcja edukacyjna, a także ciepłe przekąski.

Zapraszamy do zapisów i udziału, nie tylko mieszkańców Krosna, ale również sąsiednich miejscowości. Organizacja tego wydarzenia jest w pewnym sensie odpowiedzią na liczne pytania o możliwość zwiedzenia instalacji przetwarzania odpadów. Jest więc okazja i myślę, że warto z niej skorzystać. Czekamy na Państwa w sobotę 25 maja – podkreśla Janusz Fic.

 

plakat 2024 dzien otwarty 1200x1200 piks small


Warto odwiedzić